Opolscy logistycy zbudowali kolejne przyszpitalne izolatorium w regionie. Tym razem dla 116. Szpitala Wojskowego w Opolu

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Żołnierze z Opola zbudowali kolejne izolatorium.
Żołnierze z Opola zbudowali kolejne izolatorium. Kpt. Piotr Płuciennik.
Żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej dostarczyli 116. Szpitalowi Wojskowemu w Opolu kontenery mieszkalne, które posłużą do izolacji pacjentów z SARS-CoV-2.

Dwa kontenery mieszkalne przekazane zostały na rzecz 116. Szpitala Wojskowego w Opolu z magazynów Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Zielonej Górze.

Zadaniem żołnierzy z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej było rozłożenie ich, dostarczenie na teren opolskiego szpitala i złożenie.

Kontenery zostały wyposażone w system ogrzewania i klimatyzacji, a po umeblowaniu przez szpital będą gotowe do przyjęcia pierwszych pacjentów - mówi kapitan Piotr Płuciennik z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.

Śladem innych placówek medycznych w kraju, przeznaczone będą do izolacji pacjentów podejrzanych o nosicielstwo koronawirusa.

Żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej realizowali już podobne zadanie w dniach 15 – 16 kwietnia.

Wówczas działając razem z Wojskami Obrony Terytorialnej dostarczyli do czterech szpitali w województwie opolskim trzynaście kontenerów mieszkalnych.

Czy Polacy boją się Legionelli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie