Opolscy przedsiębiorcy mogą dostać nawet 400 tys. złotych na rewolucję teleinformatyczną w firmie

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Ich firmy skorzystały z dofinansowania na TiKi, czyli nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. Na zdjęciu od lewej: Joanna Krause z Krause Group, Grzegorz Tarka z Krainy Marzeń i Ryszard Pierzchała z Loyal Solution.
Ich firmy skorzystały z dofinansowania na TiKi, czyli nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. Na zdjęciu od lewej: Joanna Krause z Krause Group, Grzegorz Tarka z Krainy Marzeń i Ryszard Pierzchała z Loyal Solution. Mirela Mazurkiewicz
Kwota unijnej dotacji waha się od 50 do 400 tys. złotych. W Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki trwa nabór wniosków na TiKi, czyli nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne. Do podziału jest milion złotych, ale wkrótce ma się pojawić kolejna pula pieniędzy.

O dofinansowanie mogą starać się mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie firmy z Opolszczyzny. Wsparcie ma służyć wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, które pomogą firmom na przykład działać zdalnie czy prowadzić biznes w sieci.

- Nabór w pewnym sensie jest reakcją na skutki pandemii - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. - Pokazała ona, że przedsiębiorstwa korzystające z technologii informatycznych są bardziej odporne na takie wstrząsy.

Ale opolscy przedsiębiorcy, z takiego rodzaju wsparcia, chętnie korzystali już przed pandemią. Nabór "TiK w przedsiębiorstwach" był jednym z najpopularniejszych w unijnej perspektywie na lata 2014-2020. W sumie, w czterech naborach, złożono 343 wnioski o dofinansowanie. - W pierwszej turze mamy zagwarantowany milion złotych, ale tych środków będzie znacznie więcej - mówi Tomasz Hanzel, dyrektor OCRG. - Gwarantujemy zwiększenie puli do co najmniej 5 milionów złotych, dlatego zachęcamy wszystkich przedsiębiorców, by złożyli wnioski, bo jest duża szansa, że otrzymają dofinansowanie.

Grzegorz Tarka, właściciel sieci żłobków i przedszkoli Kraina Marzeń z Opola, z dofinansowania skorzystał i przeprowadził dzięki niemu cyfrową rewolucję w swojej firmie. - Z roku na rok rozrastaliśmy się. Wystawianiem rachunków rodzicom zajmowałem się tylko ja i szybko okazało się, że doba jest za krótka - wspomina właściciel. - Dzięki zintegrowanemu systemowi rachunki wystawiają się automatycznie, rodzice mogą zgłosić nieobecność dziecka, a do tego sprawdzić jakie zaplanowaliśmy posiłki czy zajęcia.

Na konferencji prasowej, zorganizowanej przez OCRG, swoimi doświadczeniami podzielił się też Ryszard Pierzchała z firmy Loyal Solution, który dzięki dotacji stworzył, cieszącą się coraz większą popularnością, platformę targów wirtualnych. Przed pandemią zainteresowanie nią było sporadyczne. Gdy za sprawą lockdownów odwoływano kolejne imprezy, zaczął się prawdziwy boom. - Dziś jesteśmy obecni w całej Polsce, ale też w Brazylii, Meksyku, Portugalii, Kazachstanie, czy na Ukrainie. W ten sposób można promować uczelnie, organizować targi pracy czy produktowe - wylicza Ryszard Pierzchała.

Z dotacji skorzystała też firma Krause Group, specjalizująca się w obróbce i produkcji wykończeń wewnętrznych i zewnętrznych. - System e-nova usprawnił nasze działanie. Przykładowo pracownik produkcji może w tablecie sprawdzić, co ma produkować oraz czy potrzebne materiały są na stanie - wyjaśnia Joanna Krause.

Kwota unijnej dotacji waha się od 50 do 400 tys. złotych. Nabór trwa do 11 października. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ocrg.opolskie.pl

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska