Opolscy tancerze z międzynarodowymi sukcesami. Wygrali najważniejsze zawody w roku!

Mateusz Majnusz
Tancerze Ramada Team z Opola zdobyli w Warszawie tytuł Mistrza i Wicemistrza świata! Na scenie zaprezentowało się łącznie ponad 2000 zawodników, z 20 krajów które oceniało profesjonalne, międzynarodowe jury.

Od 10 do 15 grudnia w Warszawie odbywały się Mistrzostwa Świata IDO Jazz, Balet & Modern Dance. Na arenie międzynarodowej, miasto Opole i Polskę reprezentowały tancerki Szkoły Sztuki Tańca Ramada, które dzięki kwalifikacji z Mistrzostw Polski walczyły o tytuły najlepszych tancerzy wraz z zawodnikami z całego świata.

Mistrzostwo Świata w tym roku zdobyły Anna Zadorska w solo balet repertuar w kategorii juniorów 2, Oliwia Chudy w solo balet open w kategorii wiekowej dorosłych oraz duet baletowy juniorów 2 Karolina Skorupa i Anna Zadorska.

Ze srebrnym medalem i tytułem Wicemistrzów Świata wrócił duet balet Julia Ciszewska i Mira Grodziecka w kategorii wiekowej dorosłych. Wicemistrzostwo Świata powędrowało także do solistki baletowej Blanki Ukarmy w kategorii wiekowej dzieci repertuar.

Brąz i tytuł drugiego Wicemistrza Świata należy natomiast do solistki jazz Moniki Grzesik, która zdobyła podium w kategorii wiekowej dorosłych oraz trzech solistek baletowych w każdej kategorii wiekowej: Blanka Ukarma solo balet dzieci open, Zofia Szpryngiel solo balet open juniorzy oraz Anna Czajkowska solo balet open dorośli.

Klasyfikacja zawodników Ramada Team na Mistrzostwach Świata w poszczególnych technikach: