Barbara Lach ma na swoim koncie wiele znakomitych ról, m.in.: tytułowej "Tancerki", pani Rollison w „Dziadach”, matki w przedstawieniu „I odsłoniłam noc”, matki w „Balladynie”, czy strażnika w „Kolorowych ludziach”.
Jest laureatką wielu nagród aktorskich, wyróżnień i odznaczeń: m.in.
- w 1996, 2005 i 2018 r. otrzymała Złote Maski za rolę czarownicy w przedstawieniu „Malutka Czarownica” w reż. Petra Nosalka, rolę matki w spektaklu „...I odsłoniłam noc” w reż. Krystiana Kobyłki oraz rolę tancerki w spektaklu pt. „Tancerka” w reż. Marioli Ordak-Świątkiewicz;
- w 1997 r. została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Wojewody Opolskiego,
- w 2006 - Nagrodą Marszałka Województwa Opolskiego;
- w 2015 r. prezydent Opola przyznał Barbarze Lach nagrodę honorową za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.
Aktorka otrzymała też brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Aris (w 2008 r.) i Srebrny Krzyż Zasługi (2017).
Nagroda Henryk została przyznana przez ZASP po raz 10., a wręczenie nastąpi podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa 23 marca w Instytucie Teatralnym w Warszawie.
Otrzymał ją także reżyser Wojciech Szelachowski, związany ze scenami w Warszawie i Białymstoku.
Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?