Opolska Marka 2020. Poznajcie najlepsze produkty i inicjatywy z naszego regionu

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Obostrzenia epidemiczne sprawiły, że i tym razem - wzorem ubiegłego roku - nie odbyła się uroczysta gala, na której mogliby się spotkać wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni. Dziś (12.05) w opolskim urzędzie marszałkowskim ogłoszono wyniki, ale statuetki odebrali jedynie zwycięzcy i wyróżnieni z powiatów opolskiego i brzeskiego. Zobacz fotorelację.
Obostrzenia epidemiczne sprawiły, że i tym razem - wzorem ubiegłego roku - nie odbyła się uroczysta gala, na której mogliby się spotkać wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni. Dziś (12.05) w opolskim urzędzie marszałkowskim ogłoszono wyniki, ale statuetki odebrali jedynie zwycięzcy i wyróżnieni z powiatów opolskiego i brzeskiego. Zobacz fotorelację. Mirela Mazukewicz
Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 47 zgłoszeń. Nagrody wręczono w czterech kategoriach: "Opolskie się wspiera!", "Pracodawca roku", "Usługa/produkt on-line" oraz "Mój mały biznes".

Celem konkursu „Opolska Marka 2020”, organizowanego przez samorząd województwa, jest wyłonienie najlepszych produktów, usług, inicjatyw i pracodawców w regionie oraz promowanie opolskich przedsiębiorców czy organizacji na rynku lokalnym, regionalnym, krajowym i zagranicznym.

Trwające obostrzenia epidemiczne sprawiły, że i tym razem - wzorem ubiegłego roku - nie odbyła się uroczysta gala, na której mogliby się spotkać wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni. W środę 12 maja w opolskim urzędzie marszałkowskim ogłoszono wyniki, ale statuetki odebrali jedynie zwycięzcy i wyróżnieni z powiatów opolskiego i brzeskiego. Pozostali otrzymają je w późniejszym terminie.

- Pandemia wymagała zaangażowania dodatkowych sił i środków. To trudny czas, jednak wielu z was, przedsiębiorców, nie tylko zdało ten egzamin, ale wytyczyło nowe trendy zachowań w relacjach międzyludzkich i biznesowych. Pokazaliście, że siła, która tkwi w ludziach, jest w stanie pokonać wiele trudności - mówił marszałek Andrzej Buła, podczas wręczenia nagród.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 47 zgłoszeń. Nagrody wręczono w czterech kategoriach:

 • Opolskie się wspiera! (dla przedsiębiorców, realizujących politykę społecznej odpowiedzialności biznesu oraz organizacji pozarządowych, które podejmowały inicjatywy, przyczyniające się do przeciwdziałania lub zwalczania skutków pandemii),
 • Pracodawca roku (w tej kategorii doceniano przedsiębiorców, jednostki badawcze, stowarzyszenia, fundacje i spółdzielnie socjalne, które podejmowały działania na rzecz rozwoju i ochrony pracowników)
 • Usługa/produkt on-line (to kategoria dla przedsiębiorców, mających w swojej ubiegłorocznej ofercie usługę lub produkt, którego dystrybucja możliwa jest również w formie on-line)
 • oraz Mój mały biznes ( tu rywalizowali przedsiębiorcy oraz producenci lokalnych produktów lub usług, wpisujących się m.in. w obszar handlu rodzinnego, małych manufaktur, czy lokalnych sklepów)

Sieć żłobków i przedszkoli Kraina Marzeń zdobyła nagrodę w kategorii „Opolskie się wspiera”. Kapituła doceniła, że błyskawicznie dostosowali się do warunków pandemicznych i ruszyli z zajęciami online, które były wsparciem zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Kraina Marzeń zdobyła też wyróżnienie w kategorii „Usługa/produkt on-line”.

- Ten sukces był okupiony ciężką pracą wielu ludzi. Towarzyszył temu stres i przekraczanie barier, bo każdy z nas miał własne strachy w głowie, które musiał pokonać - mówi Grzegorz Tarka.

Nagrodę w kategorii „Usługa/produkt on-line” wywalczyła spółka Qr Communication, która z powodzeniem przeniosła imprezy targowe na platformę on-line. - Dzięki naszemu rozwiązaniu możemy zapoznać się z produktami, na żywo porozmawiać z wystawcą, podpisać kontrakt albo kupić produkt i to bez wychodzenia z domu - mówi Ryszard Pierzchała, prezes spółki. - Od marca ub. roku do teraz zorganizowaliśmy ponad 25 takich imprez, które zasięgiem geograficznym obejmowały m.in. Polskę, Kazachstan, Uzbekistan, Meksyk, czy Wietnam.

Nagrody i wyróżniania w 18. edycję konkursu Opolska Marka 2020 wywalczyli:

Kategoria „Opolskie się wspiera”

Laureaci:

 • Smart.net Dom Marketingowy Adam Liszka - Za działania służące zwiększeniu zaufania do pracowników służby zdrowia, przeciwdziałaniu nieprawdziwym i krzywdzącym opiniom o środowisku medycznym oraz za profesjonalne pokazanie specyfiki pracy służb medycznych w dobie pandemii.
 • Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL - Za działania wspierające na rzecz rodzin w kryzysie, akcję przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz wsparcie dzieci i wychowawców domów dziecka
 • Kraina Marzeń Grzegorz Tarka - Za szybką reakcję na zamknięcie placówek dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, przeorganizowanie działalności i przeniesienie jej do internetu. Za przygotowanie kompleksowego, codziennego wsparcia edukacyjnego dla dzieci i rodziców.
 • Górażdże Cement SA - Za wspieranie społeczności lokalnych poprzez udzielenie dotacji 45 podmiotom (m.in. domy opieki, przychodnie i ośrodki zdrowia, OSP), pomoc w zakupach środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego oraz za wsparcie opolskich szpitali przekazane w formie darowizn.

Wyróżnienia:

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie - Za organizację nieodpłatnego dowozu podstawowych artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu oleskiego („zakupy pod drzwi”)
 • Strzelecka Spółdzielnia Socjalna - Za bezinteresowną pomoc w postaci przygotowania i dostarczania posiłków dla służby zdrowia walczącej z pandemią oraz objęcie wsparciem najbardziej potrzebujących – podopiecznych ośrodka pomocy społecznej, w tym osób bezdomnych.
 • Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. - Za świadome i planowe prowadzenie działań społecznej odpowiedzialności biznesu i ich ukierunkowanie na przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 (wsparcie domu dziecka, hospicjum, szpitali, domu samotnej matki,placówek edukacyjnych, osób starszych).

Kategoria „Pracodawca roku”

Laureaci:

 • Społeczna Szkoła Podstawowa w Mechnicy - Za stworzenie dobrych warunków pracy oraz polityki motywowania pracowników społecznej szkoły podstawowej, dzięki którym osiągają sukcesy, tworząc spełniony, doceniony zespół.
 • Polaris Poland Sp. z o.o - Za konsekwentnie wdrażaną politykę rozwoju i kształcenia ustawicznego pracowników, opartą na programach rozwojowych, ukierunkowanych na młodych pracowników oraz dla stanowisk kierowniczych i menadżerskich.
 • Multiserwis Sp. z o.o. - Za kompleksowe rozwiązania dla pracowników wszystkich szczebli, skutkujące poszerzaniem wiedzy, kompetencji i dbaniem o stały rozwój załogi oraz za inwestowanie w szkolnictwo zawodowe i wsparcie młodzieży na początku drogi zawodowej.
 • IFM Ecolink Sp. z o.o. - Za stworzenie w firmie produkcyjnej dobrych warunków pracy, z uwzględnieniem potrzeb załogi składającej się przede wszystkim z kobiet, oraz za politykę aktywizacji zawodowej osób 50+.

Wyróżnieni:

 • Sentium (Pro Sentium Sp. z o.o. Sp.k) - Za dużą dynamikę rozwoju na przestrzeni ostatnich lat, wdrażanie modelowego podejścia biznesowego w zarządzaniu zespołem pracowników nastawionego na rozwój pracowników oraz ich motywowanie. Weegree Sp. z o.o. sp. k - Za wyjątkowo rozbudowany zestaw benefitów i motywacji pozapłacowych dla pracowników, w tym za programy podnoszenia wiedzy i kompetencji kadry.
 • Atmoterm S.A. - Za docenianie i wzmacnianie wśród pracowników postaw zaangażowania w rozwój organizacji, służącego budowaniu długotrwałych relacji z firmą oraz za stworzenie przyjaznego środowiska pracy.

Kategoria „Mój mały biznes”

Laureaci:

 • Akademia Edukacyjna - Za innowacyjne podejście do zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą od lat 3 do 15 z zakresu programowania, robotyki, mechatroniki, druku 3D wraz z nauką języka angielskiego.
 • Sady Lech Grudynia - Za jabłka z Grudyni – teraz dostępne przez 24 godz/dobę w innowacyjnym i bezpiecznym w czasie pandemii jabłkomacie.
 • Gospodarstwo Rybackie Markowe - Za paprykarz z karpia, który odczarowuje tę rybę jako sezonową –bożonarodzeniową i wprowadza na opolskie stoły zdrowy, pożywny produkt, wytwarzany z ryb z własnego gospodarstwa.
 • Eko Dziupla Irena Jasińska Delicious Home Made - Za robione z pasją wspaniałe domowe przetwory z owoców i warzyw, których wytwarzanie przerodziło się z pasji w rodzinny biznes. Za promowanie zdrowej, opolskiej kuchni opartej na tradycji i lokalnych produktach.

Wyróżnienia:

 • Studio B Barbara Górnicka-Naszkiewicz - Za wydawanie bezpłatnego miesięcznika „Głubczyce. Podaj dalej” prezentującego lokalną społeczność powiatu głubczyckiego i działające tu organizacje pozarządowe.
 • Paretti Sp. z o.o. Sp.k. - Za prowadzenie agencji pracy zaspokajającej potrzeby opolskiego, lokalnego rynku pracy w połączeniu z kierowaniem się dobrem każdej zatrudnionej osoby.
 • Stajnia Godziemba Michał Dudek - Za budzenie w małych i dużych miłości i szacunku do koni i przyrody,łącząc naukę i pasję z rehabilitacją.
 • Mandala Katarzyna Kubalka - Za prowadzenie kreatywnego butiku z odzieżą, kosmetykami i biżuterią polskich i opolskich producentów oraz wielu eventów o charakterze ekologicznym i prozdrowotnym.

Kategoria „Usługa/produkt on-line”

Laureaci:

 • Qr Communication sp. z o.o. - Za efektywne przeniesienie imprez targowych na platformę on-line, dotarcie do dużej ilości wystawców i odwiedzających oraz atrakcyjne zaprezentowanie działalności.
 • Kinka -Karolina Wilk - Za imponującą siłę przebicia wśród licznych portali blogerskich, zdobyte nagrody na poziomie krajowym oraz odnalezienie się z pomysłem w trudnych czasach pandemii.
 • Atmoterm SA - Za stworzenie unikalnego oraz uniwersalnego narzędzia informatycznego oraz pozyskanie blisko 2000 klientów.

Wyróżnienia:

 • Grupa Animus-X Mariusz Oliwa - Za stworzenie bardzo rozbudowach i dedykowanych modułów edukacyjnych umożliwiających efektywne podnoszenie kwalifikacji w sposób zdalny.
 • Akademia Edukacyjna - Za atrakcyjną ofertę zajęć edukacyjnych realizowanych on-line z dziećmi i młodzieżą od lat 3 do 15 z zakresu programowania, robotyki, mechatroniki, druku 3D wraz z nauką języka angielskiego.
 • Kraina Marzeń-Grzegorz Tarka - Za elastyczne i szybkie przestawienie profilu działalności do wymagań spowodowanych pandemią oraz za sprawne zarządzanie zespołem w nowych warunkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Strefa Biznesu - Sytuacja na rynku pracy w 2023 roku

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie