Opolska Marka. Dziś wręczono nagrody za 2012 rok

Edyta Hanszke
Siedem firm nagrodzono, a pięć wyróżniono w tegorocznej edycji konkursu.
Siedem firm nagrodzono, a pięć wyróżniono w tegorocznej edycji konkursu. Paweł Stauffer nto
Udostępnij:
W tej edycji jury przyznawało statuetki w następujących kategoriach – przedsiębiorstwo, produkt, produkt spożywczy, produkt promujący region, eksport oraz usługa.

Do jubileuszowego konkursu (zorganizowano go po raz 10) zgłosiło się 36 firm, które przesłały 50 zgłoszeń. Jego organizatorem jest samorząd województwa opolskiego.

Oto nagrodzeni:

Kategoria „Przedsiębiorstwo” - sektor MSP:  Eurosystem Polska Sp. z o.o. - zajmuje się produkcją i dystrybucją materiałów budowlanych do dachów skośnych, fundamentów i elewacji. Firma posiada ponad 15-letnie doświadczenie, zdobyte także na rynkach zagranicznych.

Kategoria Przedsiębiorstwo sektor DP:  „Galmet Sp. z o.o.” sp.k. - zajmuje się produkcją ogrzewaczy wody, zbiorników, wymienników, buforów do 5000 litrów, kotłów c.o., pomp ciepła i układów solarnych. Wyroby tej firmy obecne są na polskim rynku od 30 lat. Oferta Galmet-u to m. in.: elektryczne ogrzewacze wody, bojlery z wężownicą do centralnego ogrzewania, wymienniki biwalentne, kombinowane zbiorniki akumulacji ciepła. Produkcja odbywa się w halach o powierzchni ponad 20.000 m2.  Niedawno bo w 1999 roku uruchomiona została jedna z najnowocześniejszych w kraju emaliernii, a w czerwcu 2001 całkowicie automatyczna linia do lakierowania proszkowego płaszczy zewnętrznych ogrzewaczy.

Kategoria „Eksport” sektor MSP: **Zakład Technologi Wysokoenetrgetycznych EXPLOMET Gałka, Szulc sp.jawna za eksport blach i odkuwek platerowanych metodą wybuchową**. Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet specjalizuje się w technologii wybuchowego platerowania metali. Jest jedyną tego typu firmą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie. Tą metodą produkuje platerowane blachy i odkuwki, także w ramach odrębnych zamówień trzpienie i rury. Materiały te wykorzystywane są głównie w budowie urządzeń procesowych stosowanych w instalacjach chemicznych, w tym w elektrochemii, w instalacjach energetycznych, w tym w energetyce jądrowej, a także w elektro- i hydrometalurgii, budowie statków i innych zastosowaniach, w tym tzw. specjalnych. W sprzedaży EXPLOMET od 75% do 96% stanowi eksport. ZTW Explomet pracuje wyłącznie w oparciu o opracowywane we własnym zakresie technologie platerowania wybuchowego. Wyroby sprzedawane są wyłącznie pod własnym znakiem. Parametry techniczne wyrobów nie ustępują najwyższym światowym standardom.

Kategoria Produkt MSP: PPH SIMPLA S.C. A.Murawski R.Polak za produkt: HAMMER2 SDE**- komplet błotników do amortyzowanych rowerów.** Nagrodzony komplet błotników to jedyny produkowany komplet błotników klasy premium do amortyzowanych rowerów. Produkt ten jest chroniony wzorem przemysłowym. Do produkcji wykorzystano nowoczesne, elastyczne polimery zwiększające bezpieczeństwo rowerzysty i trwałość produktu.

Kategoria „Produkt spożywczy” MSP: Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego z siedzibą w Opolu za pstrąga poliwodzkiego. Pstrąg poliwodzki pochodzi z gospodarstwa rybackiego – pstrągarni w Ośrodku Zarybieniowym „Poliwoda” w Biestrzynniku. W „Poliwodzie” odbywa się pełen cykl hodowli pstrąga, od pozyskiwania ikry, poprzez wylęg, podchowalniki narybkowe i tuczowe. Baseny pstrągarni położone są na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Lasy Stobrawsko-Turawskie i zasilane są czystymi wodami rzeki Libawy i Potoku Prószkowskiego. Ośrodek dysponuje nowoczesnymi urządzeniami i sprzętem: magazynami (basenami) i samochodem, które pozwalają na odłowienie dowolnej ilości ryb i w dowolnym czasie oraz ich transport w dobrej kondycji psycho-fizycznej. Dzięki tym wszystkim czynnikom ośrodek może oferować produkt o bardzo dobrej jakości mięsa, świeży i o doskonałych walorach smakowych.

Kategoria „Produkt promujący region” sektor MSP: Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne za  produkt: Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny DRUM FEST. Festiwal Perkusyjny DRUM FEST to największe, międzynarodowe, interdyscylinarne wydarzenie kulturalne odbywające się w województwie opolskim jesienią każdego roku. Festiwal cieszy się bardzo dobrą renomą i z roku na rok do udziału w festiwalu organizatorzy zapraszają coraz większe gwiazdy światowej sceny muzycznej. Większość imprez odbywa się w salach koncertowych województwa opolskiego, podczas których występują wybitni muzycy światowej sceny przyciągając publiczność z całego kraju.

Kategoria Usługa  - MSP: Biuro Turystyki Szkolnej PROVENTCE za edukacyjne wycieczki szkolne; wyjazdowe warsztaty fotograficzne. Biuro Turystyki Szkolnej PROVENCE zajmuje się organizacją szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Do dyspozycji klientów biuro przygotowało ok. 100 gotowych programów wycieczek spełniających normy wycieczek edukacyjnych prezentujących historię, kulturę oraz przyrodę państw europejskich. Oferta – ze względu na merytoryczną zawartość programową – skierowana jest głównie do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Równolegle do turystyki szkolnej biuro organizuje warsztaty fotograficzne połączone z kompletną organizacją wyjazdu turystycznego.

Wyróżnienie w kategorii „Produkt” Spot – Light Sp z o .o. za produkt: oprawa oświetleniowa BALL 9W GU10. Firma z branży elektrycznej z siedzibą w Cisku powstała w 1996 roku. Zajmuje się produkcją elementów elektronicznych. Charakterystyką produktów firmy oprócz ekonomiczności i funkcjonalności produktów jest ich nowoczesny design i estetyka. Przedsiębiorstwo zaopatruje w swoje produkty zarówno duże sieci budowlane i markety jak również małe sklepy indywidualne. Obecnie zakres działalności obejmuje przede wszystkim produkcje i handel lampami energooszczędnymi, oprawami z elementami drewnianymi i szklanymi oraz ekskluzywnymi żyrandolami. Pod koniec 2008 roku firma poszerzyła ofertę o energooszczędne źródła światła, a w 2010 roku o lampy wyposażone w chipy POWER LED, a w 2012 roku o lampy z źródłami światła LED.

Wyróżnienie w kategorii  „Produkt spożywczy” Piekarnictwo Jan Malik z Głubczyc za produkt: prozdrowotny chleb typu KR-IRL. Tradycją tej rodzinnej firmy jest branża piekarnicza i cukiernictwo, które stanowi kolejny etap rozwoju firmy. Oferowane przez piekarnię wypieki są przygotowywane według tradycyjnych i sprawdzonych receptur. Firma może poszczycić się produkcją pieczywa oraz  ciast, ciasteczek i tortów bez konserwantów, z naturalnych składników najwyższej jakości. Bazuje na tradycyjnych przepisach, dzięki czemu wypieki smakują jak domowe. Jej wyroby łączą w sobie walory smakowe jak również właściwości pro-zdrowotne np. w przypadku chleba typu KR – IRL, z recepturą i składnikami wpływającego na polepszenie ogólnej kondycji organizmu.

Wyróżnienia w kategorii „Produkt promujący region”:

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu za: Młodzieżową Orkiestrę Dętą Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej to nowoczesny, atrakcyjny zespół znany w kraju i za granicą. Młodzieżowy charakter, ciekawy styl i niekonwencjonalny program powoduje, ze zespół bierze udział w wielu wydarzeniach kulturalnych na terenie całej Europy. W ciągu jednego roku przemierza 30 tyś. km. promując nasz region swoimi znakomitymi wykonaniami oraz barwnymi strojami tworząc niezwykle ciekawą całość. Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, zdobywając niejednokrotnie wiele prestiżowych nagród. Orkiestra bierze również udział w wielu imprezach okolicznościowych, festynach prezentując swój niezwykły potencjał stanowiąc przy tym niezwykłą wizytówkę Województwa Opolskiego.

Kluczborski Klub Karate za: sukcesy wychowanków promujących Opolszczyznę. Kluczborski Klub Karate powstał w 1983 roku z inicjatywy Andrzeja Olecha, który do dziś jest jego prezesem, a zarazem trenerem i szkoleniowcem. Wychowankowie Klubu, do których należą m.in.: Krzysztof Neugebauer – jedna z najsłynniejszych postaci w świecie karate, Katarzyna Poręba, Łukasz Wójcik, Piotr Kuś to aktualni lub byli członkowie kadry narodowej i wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata. Od kilkunastu lat wychowankowie klubu zajmują najwyższe miejsca sportowe na imprezach o zasięgu krajowym i międzynarodowym wspaniale reprezentując i promując Opolszczyznę.
Klub przez lata działalności wypracował sobie uznaną markę i jest synonimem profesjonalnej pracy szkoleniowej. Klub organizuje szereg zawodów i imprez sportowych, aktywnie popularyzując kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży stwarzając wspaniałą alternatywę spędzania wolnego czasu. Pasja i zaangażowanie młodych ludzi połączona z podnoszeniem kwalifikacji kadry trenerskiej pozwalają sięgać po najlepsze wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej. Obecnie w Klubie ćwiczy 120 osób w różnych grupach wiekowych.

Wyróżnienia w kategorii „Usługa”:

Hulio – Agencja Interaktywna za usługę : projektowanie serwisów internetowych dla powiatowych, miejskich i wojewódzkich urzędów pracy w oparciu o wytyczne dotyczące standardów stron internetowych urzędów pracy ogłoszonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w kwietniu 2012 roku. Jako pierwsza w Polsce agencja opracowała w pełni funkcjonalną aplikację oraz serwis internetowy według wytycznych dotyczących standardów stron internetowych urzędów w pracy ogłoszonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. System rozwijany był od momentu powstania firmy tj. od roku 2009. Ciężka praca oraz wytrwałość przyniosły ogromne efekty kiedy to 29 kwietnia 2012 roku Min. Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło standardy dot. wyglądu, budowy i funkcjonowania serwisu internetowego dla powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy. HULIO Agencja Interaktywna została zaproszona do Ministerstwa na konsultacje. Z dniem 1 czerwca Agencja przystąpiła do wdrażania systemu informatycznego dla urzędów pracy. Od czerwca do listopada firma dostosowała do standardów ponad 40 urzędów pracy w Polsce.

Firma Usługowo-Handlowa „BEWA” Bogdan Kmiecik za: Kompleksową obsługę pojazdów. Firma Handlowo Usługowa „Bewa” oferuje: przegląd rejestracyjny samochodów osobowych i ciężarowych, pierwsze rejestracje pojazdów, przegląd techniczny pojazdów z instalacją gazową, serwis klimatyzacji, lakiernictwo i blacharstwo samochodowe z wykorzystaniem specjalistycznej kabiny lakierniczej. Firma posiada również myjnię samochodową ręczną i mechaniczną. Z zakresu mechaniki firma oferuje: wymianę rozrządu, geometrię kół, bieżące naprawy oraz wymianę oleju. Ponadto na terenie zakładu znajduje się sklep w którym nabyć można: części zamiennie do wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych, akumulatory, wycieraczki, felgi aluminiowe i stalowe oraz opony renomowanych firm do wszystkich typów samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i specjalistycznych do 56’’. Ponadto firma oferuje dobór ubezpieczeń komunikacyjnych oraz kompleksowe usługi z zakresu pomocy drogowej.

W jury tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego zasiedli:Janusz Kamiński –  doradca marszałka ds. gospodarczych, Jolanta Kawecka – z-ca dyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu, Eugeniusz Brudkiewicz – prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód, Grażyna Koryzma – Opolska Izba Gospodarcza w Opolu, Urszula Leśkiewicz – Miejski Rzecznik Konsumentów  w Opolu, Zygmunt Jurczak – Wojewódzki Inspektor; Inspekcja Handlowa w Opolu, Danuta Lepucka – Naczelna Organizacja Techniczna w Opolu, Maria Jeznach – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna  w Opolu, Agnieszka Okupniak – z-ca dyrektora Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego, Aneta Rzepińska - dyrektor Izby Gospodarczej „Śląsk”,  Elżbieta Kurek - radna Sejmiku Województwa Opolskiego, Grzegorz Sawicki - radny Sejmiku Województwa Opolskiego,  Piotr Dancewicz  – wicedyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tomek 1
Nazwa firmy blednie przepisana przez pania redaktor...
Przejdź na stronę główną Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie