forntuna
  Opolska Marka Jeździecka po raz trzeci. Organizatorzy...

  Opolska Marka Jeździecka po raz trzeci. Organizatorzy zawodów konnych na Opolszczyźnie przedstawili harmonogram na 2018 rok

  Zdjęcie autora materiału
  Edyta Hanszke

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  40 imprez zaplanowano w tym roku w opolskich ośrodkach, w tym kilka pod szyldem Opolskiej Marki Jeździeckiej. - W sumie to około 120 - 130 dni zawodów - mówił Andrzej Sałacki z LKJ Lewada w Zakrzowie.
  Organizatorami imprez firmowanych szyldem Opolskiej Marki Jeździeckiej są LKJ Lewada w Zakrzowie, KJ Osadkowski w Jakubowicach pod Namysłowem i KJ Moszna.

  Jak mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele klubów i Opolskiego Związku Jeździeckiego na Opolszczyźnie odbędą się w tym roku zawody różnych szczebli, w tym ogólnopolskie i międzynarodowe, w różnych dyscyplinach jeździeckich.


  Międzynarodową imprezę w skokach przez przeszkody Silesia Equestrian w Jakubowicach zaplanowano od 4 do 15 lipca. W dniach 17-22 lipca odbędzie się finał ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w Mosznej (w trzech dyscyplinach).

  W sierpniu w Jakubowicach zorganizowane zostaną mistrzostwa Polski, we wrześniu w Mosznej odbędą się Mistrzostwa Polski młodzików Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, a w Jakubowicach w tym samym miesiącu zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. W październiku w Zakrzowie zostaną zorganizowane międzynarodowe zawody ujeżdżeniowe.

  Członek zarządu województwa Antoni Konopka przypomniał, że pomysł OMJ zrodził się przed trzema laty, kiedy okazało się, że w naszym regionie odbywa się wiele „konnych” imprez sportowych znaczącej rangi. - W tym roku przeznaczyliśmy na wsparcie organizacji tych imprez 40 tys. zł. Trzeba pamiętać, że jeździectwo to nie tylko sport, ale też gałąź gospodarki, dzięki której mamy miejsca pracy. Wyliczono, że 4-5 koni generuje jedno miejsce pracy - mówił Konopka i zapowiedział, że trwają prace nad utworzeniem na terenie województwa Opolskiego Szlaku Konnego, który ma promować rekreację konną.  1 »

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018