Opolska Marka. Wiemy, które firmy i organizacje z powiatów kluczborskiego, oleskiego i namysłowskiego otrzymały prestiżowe wyróżnienia

Milena Zatylna
Milena Zatylna
W poniedziałek (13.06) w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kluczborku marszałek Andrzej Buła wręczył nagrody w konkursie "Opolska Marka 2021" dla laureatów z północnej części województwa.

- To już 19. edycja przedsięwzięcia, które pokazuje dobrych ludzi, zaradnych, odważnych, którym chce się pracować, rozwijać i działać - mówił marszałek Andrzej Buła. - W związku z trudnym czasem pandemii, dużą wagę przywiązywaliśmy do tego, aby nagrodzone zostały podmioty, organizacje czy stowarzyszenia, które zrobiły coś wyjątkowego, aby pomóc tym, którzy potrzebowali pomocy.

Corocznie nagroda "Opolska Marka" wręczana była uroczyście laureatom z całego województwa. W tej edycji z powodu pandemii zdecydowano, że odbędzie się to w subregionach, w bardziej kameralnej atmosferze.

Wśród firm i podmiotów z północy województwa nagrodą w kategorii "Pracodawca roku" uhonorowany został Zakład Aktywności Zawodowej w Kluczborku za wspieranie osób niepełnosprawnych i działania na rzecz ich zatrudnienia; stworzenie pracownikom możliwości korzystania ze stałego wsparcia psychologa, psychiatry, fizjoterapeuty i doradcy zawodowego; a także za wzrost dynamiki zatrudnienia, głównie osób niepełnosprawnych, pomimo trudnej sytuacji związanej z obostrzeniami i koronawirusem.

Kluczborski ZAZ jest jednym z najmłodszych w województwie, powstał w 2019 roku. Początkowo pracowników było 20 osób, teraz w placówce zatrudnione są 44 osoby w kilku pracowniach tematycznych.

- Rzetelnie pracujemy na najwyższych obrotach, ale bez wsparcia marszałka, burmistrza Kluczborka i starosty, nie dalibyśmy rady - mówiła Małgorzata Kwiring-Pondel, prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Nadzieja", które prowadzi ZAZ.

Obecnie na Opolszczyźnie jest pięć ZAZ-ów, które w sumie dają pracę 250 osobom.

W kategorii "Opolskie się wspiera" "Opolską Markę" odebrało Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych Prudenter Agas z Namysłowa. Nagrodę otrzymało za ogromne wsparcie dzieci i młodzieży podczas pandemii w zakresie edukacji oraz zdrowia psychicznego, organizacji dodatkowych zajęć oraz innowacyjnych warsztatów.

- Jesteśmy nowym stowarzyszeniem, które rozwinęło się w ciągu ostatnich trzech lat - mówił prezes Przemysław Paradowski. - Wspieramy przede wszystkim nastolatków, od siódmej klasy w górę. Zrealizowaliśmy trzy projekty: edukacyjne, kulturowe, a także przeciwdziałające wykluczeniu. Obecnie realizujemy jeszcze dwa duże przedsięwzięcia - Akademię Lidera, na którą otrzymaliśmy pieniądze z Narodowego Instytutu Wolności i Junior Academy, dzięki wsparciu z Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

Natomiast nagrodę w kategorii "Produkt" otrzymała firma ZPH Doktorvolt Zbigniewa Maleski z Malichowa koło Dobrodzienia za stację doładowania do samochodów.

- Cały świat idzie obecnie w kierunku elektromobilności, więc robimy wszystko, aby stworzyć produkt jak najlepszej jakości i konkurencyjny cenowo - informował kierownik Kamil Kokot. - Produkujemy i sprzedajemy przede wszystkim ładowarki naścienne, tak zwane "szybkie", dzięki którym do trzech godzin można naładować samochód do 80 procent. Nasze ładowarki są prawdopodobnie najtańsze w Europie, można je kupić już za 1,5 tysiąca złotych.

Przedsiębiorstwo powstało w 2016 roku. Cały czas się rozwija. Obecnie zatrudnia ponad 50 pracowników, a swoje wyroby sprzedaje nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Niemczech, Francji i Holandii.

To pierwsza firma w regionie, która specjalizuje się w tego typu produktach.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska