Opolska młodzież poprawiła medalowy dorobek

Osiem medali wywalczyli nyscy gimnastycy na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Klubowe
Zakończyła się rywalizacja w tegorocznych finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich "Dolny Śląsk 2014".

W sumie od początku czerwca zawodnicy w kategorii wiekowej junior młodszy (do 17 lat) rozegrali finały w 46 dyscyplinach. W porównaniu z poprzednim rokiem młodzi zawodnicy z Opolszczyzny poprawili się, ale tylko jeżeli chodzi o medale.

W 2013 roku wywalczyli bowiem łącznie 558 punktów, co dało im ostatnie miejsce wśród 16 województw. Tym razem wynik ten nie był lepszy. 541 punktów pozwoliło jednak wyprzedzić świętokrzyskie i podlaskie. Najlepsi okazali się w tej klasyfikacji sportowcy z Wielkopolski (3165 pkt), którzy wyprzedzili mazowieckie.

Najwięcej punktów Opolanie wywalczyli za sprawą gimnastyków sportowych z Nysy (75 pkt), zawodników taekwondo olimpijskiego głównie z Opola (65), siatkarzy (55), lekkoatletów (54) i pływaków (54).

Jeżeli chodzi o klasyfikację medalową to także opuściliśmy ostatnie 16. miejsce. W poprzednich finałach OOM Opolszczyzna zajęła je z sześcioma medalami złotymi, czterem srebrnymi i 17 brązowymi. W zakończonej rywalizacji awansowaliśmy na 13. pozycję. Start zakończyliśmy z 10 krążkami ze złota, pięcioma ze srebra i 17 z brązu.

W tym zestawieniu triumfowali przedstawiciele z kolei mazowieckiego z 57 medalami złotymi, 53 - srebrnymi i 63 - brązowymi.