Opolska młodzież ze świetnymi wynikami na Mistrzostwach Europy U15 i Mistrzostwach Polski U18

Paweł Sładek
Zapaśniczka Orła Namysłów Kinga Wojnarska zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy U15 w zapasach, natomiast Jakub Zachara, zawodnik MULKS Juvenii Głuchołazy, jest podwójnym złotym medalistą mistrzostw Polski U18.

Kinga Wojnarska, zapaśniczka Orła Namysłów, zdobyła brązowy medal w zapasach w stylu wolnym na mistrzostwach Europy U15 w Zagrzebiu. W swojej ostatniej walce rozprawiła się z Greczynką Loukią Karagianni 12:4, czym przypieczętowała swój sukces na europejskiej arenie.

Niewątpliwe osiągnięcie zdobył również Jakub Zachara, będący podwójnym złotym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu przez płotki na 400 oraz 110 metrów. Dla zawodnika MULKS Juvenii Głuchołazy jest to powtórzenie fenomenalnego rezultatu sprzed roku, gdy również zakończył rywalizację jako podwójny mistrz Polski.

Co ciekawe, w biegu przez płotki na dystansie 110m, był lepszy od swojego najgroźniejszego rywala o zaledwie 0,04 sekundy, kończąc bieg z czasem 14,10 s. Ta nieznaczna różnica zapewniła mu drugi krążek z najcenniejszym kruszcem.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0