Opolska policja narybek wyławia na targach pracy

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Policja promowała się m.in. na dzisiejszych targach pracy w Brzegu.
Policja promowała się m.in. na dzisiejszych targach pracy w Brzegu. Policja
Policjanci na różne sposoby szukają chętnych do służby. - Potrzeba nam ich jak najwięcej, by wybrać tych najlepszych - mówią.

- Podchodziła do nas młodzież w wieku 18 - 20 lat, dziewczyny i chłopcy, w sumie kilkanaście osób, które wzięły ulotki i dopytywały, jakie są warunki przyjęcia do służby i czy ciężko je spełnić - mówi - sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej policji, która wzięła dziś udział w targach zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu.

Policjanci z opolskich komend biorą udział niemal w każdej takiej imprezie organizowanej obecnie w każdym powiecie. Robią to mimo tego, że chętnych do pracy w resorcie jest kilkakrotnie więcej niż miejsc. Jednak problem pojawia się podczas rekrutacji.

Większość kandydatów odpada na testach psychologicznych sprawdzających predyspozycje intelektualne, zachowania społeczne, stabilność oraz postawę w pracy. Składają się one z badania w formie testu komputerowego, rozmowy z psychologiem oraz podsumowania wyników badania i rozmowy.

- Dlatego chcemy, by kandydatów do służby zgłaszało się do nas jak najwięcej, by wybrać najlepszych z najlepszych - mówi nadkom. Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

A kogo poszukuje policja? Osób z wykształceniem co najmniej średnim, ale mile widziane są te po studiach. - Zwłaszcza prawniczych, administracyjnych albo po bezpieczeństwie wewnętrznym - mówi kom. Danuta Salkiewicz z działu kadr i szkolenia komendy wojewódzkiej.

W tym roku opolski garnizon zasilić ma 168 osób. 25 przyjęto w lutym, 48 złoży przysięgę w maju, 32 w sierpniu, a 63 w grudniu. Ważne dla policyjnego narybku powinny być informacja na temat zarobków.

Po ostatnich podwyżkach młody policjant, który idzie na półroczne przeszkolenie, zarabia 1861 zł na rękę. Zapewniony ma jednak w tym czasie dach nad głową oraz wikt i opierunek.

Po szkółce funkcjonariusz, który trafił do jednostki zarabia już 2605 zł na rękę. Policjanci mogą też na przykład liczyć na trzynastą pensję.

**ZOBACZ TAKŻE:

Tych kobiet szuka opolska policja

QUIZ: Czy znasz język śląski?
Strajk kobiet w Opolu
Ile tak naprawdę zarabiają księża?
QUIZ: Najtrudniejsze pytania w "Milionerach"
W Opolu topiono PiSiannę**

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska