Opolska zaliczka

Mark
Rozpoczęła się faza play off I akademickiej ligi koszykarzy. Politechnika Opolska w pierwszym pojedynku wygrała na wyjeździe z Politechniką Warszawską i jest faworytem meczu rewanżowego.

Opolanie w rundzie zasadniczej zajęli 3. miejsce i w fazie play off walczą z szóstym zespołem rozgrywek. Zwycięzca dwumeczu awansuje do finałowego turnieju, w którym wezmą udział 4 drużyny.
Początek nie zwiastował sukcesu opolan, którzy nie potrafili sforsować agresywnej obrony. Z kolei miejscowi po szybkich atakach odskoczyli na 6-2. W końcówce I kwarty goście odrobili straty, a następnie objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.
Wysoką przewagę opolanie wypracowali w II kwarcie. Skutecznie grał Jankowski, sporo wniósł Olbiński i na przerwę goście schodzili prowadzić różnicą 12 pkt. - Za szybko uwierzyliśmy w łatwe zwycięstwo, a gospodarze ostro wzięli się do odrabiania strat - ocenia T. Kosiński. Miejscowi zaczęli bronić strefą i zdobywać kolejne punkty, zmniejszając straty do trzech oczek (37-40). Goście w IV kwarcie opanowali sytuację i utrzymali przewagę. - Liczyliśmy na większą zaliczkę, ale drugi mecz gramy u siebie i wierzymy w awans do finałowego turnieju. Nie lekceważymy jednak rywali - zakończył kierownik opolskiego zespołu. Rewanż odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia, o godz. 14.30 w II LO.