Opolski chirurg z USK współorganizatorem międzynarodowej wirtualnej konferencji naukowej

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Opolski chirurg, profesor Grzegorz Oszkinis z USK był współorganizatorem pierwszej na świecie internetowej konferencji naukowej w wirtualnym studiu, poświęconej chirurgii endowaskularnej. Wzięło w niej udział ponad 1000 uczestników z 54 krajów.

Prof. Grzegorz Oszkinis, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przygotował to niezwykłe dziewięciogodzinne wydarzenie wspólnie z dr. Janem Skowrońskim z University of Birmingham w USA.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii udało się zgromadzić 30 specjalistów w zakresie chirurgii naczyniowej, kardiologii i radiologii interwencyjnej z całego świata, zajmujących się leczeniem chorób aorty, tętnic obwodowych i tętnic szyjnych metodami wewnątrznaczyniowymi.

Jedną z najważniejszych była sesja dotycząca leczenia chorób tętnic szyjnych, dzięki udziałowi dr Gary Roubin ze Stanów Zjednoczonych, inicjatora badania CREST, które potwierdziło skuteczność i zasadność leczenia endowaskularnego zwężeń tętnic szyjnych.

Zorganizowano dwa panele dyskusyjne dotyczące rozwoju zawodowego lekarzy zajmujących się inwazyjnymi metodami leczenia chorób naczyń oraz problemów powikłań naczyniowych i sposobu ich leczenia w przebiegu pandemii COVID-19.

Udało się zaprezentować najnowsze sposoby diagnostyki i leczenia chorych, z chorobami tętnic, w tym również chorych z powikłaniami cukrzycy, których liczba w Polsce wciąż wzrasta i staje się problemem społecznym. Ten typ wirtualnych spotkań pozwala zaprosić specjalistów w swoich dziedzinach z całego świata do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń. Być może w przyszłości spotkania łączone, gdzie elementy wirtualne będzie można łączyć ze konwencjonalną konferencją, staną się naszą codziennością - podsumowuje prof. Grzegorz Oszkinis.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska