Opolski kardiolog był jednym z prelegentów na kongresie w Paryżu. Mówił o wykorzystaniu obrazowania holograficznego w zabiegach na sercu

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Dr hab. nauk medycznych Jerzy Sacha, kardiolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, wystąpił na kongresie kardiologicznym w Paryżu. Mówił tam o możliwości obrazowania holograficznego dla zabiegów strukturalnych na sercu.
Dr hab. nauk medycznych Jerzy Sacha, kardiolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, wystąpił na kongresie kardiologicznym w Paryżu. Mówił tam o możliwości obrazowania holograficznego dla zabiegów strukturalnych na sercu. USK w Opolu
Kardiolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu dzielił się doświadczeniami z wykorzystania obrazowania holograficznego w zabiegach strukturalnych na sercu na najważniejszym europejskim kongresie kardiologii inwazyjnej w Paryżu.

Dr hab. nauk medycznych Jerzy Sacha, kierownik Pracowni Badań Hemodynamicznych, przedstawił w Paryżu prezentację na temat możliwości obrazowania holograficznego dla zabiegów strukturalnych na sercu.

- Jest to niezmiernie obiecująca metoda, w której rozwoju bardzo aktywnie partycypujemy - relacjonuje dr hab. n. med. Jerzy Sacha, profesor Politechniki Opolskiej. - Mamy za sobą m.in. doświadczenia ze stosowania obrazowania holograficznego przy zabiegu naprawy zastawki mitralnej w sposób minimalnie inwazyjny bez otwierania klatki piersiowej, za pomocą systemu MitraClip. Zastosowaliśmy wspomaganie holograficzne przy tym zabiegu jako drudzy na świecie, po AKH w Wiedniu.

Doświadczeniami z tego i innych zabiegów z zastosowaniem obrazowania holograficznego prof. Jerzy Sacha dzielił się na paryskim kongresie w ramach Innovators Day.

- Lekarz operujący w goglach ma przed oczami dokładny obraz wewnętrznych struktury serca pacjenta, z możliwością obracania, powiększania oraz przecinania wirtualnie pracującego serca za pomocą własnych rąk oraz ruchów głowy - opisuje wykorzystanie holografii opolski kardiolog. - Rodzi to ogromne perspektywy wykonywania zabiegów w nowej rzeczywistości, która dostarcza dotąd niedostępnych wizualizacji przy użyciu standardowych metod.

- Kardiologia to jedna z dziedzin w naszym szpitalu, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Choroby serca są zaliczane do chorób cywilizacyjnych. Liczba osób wymagających leczenia z ich powodu systematycznie rośnie. Dlatego osiągnięcia naszych kardiologów cieszą tym bardziej - komentuje dyrektor generalny USK w Opolu Dariusz Madera.

Dlatego zarządzający szpitalem chcą zapewnić personelowi medycznemu jak najlepsze warunki pracy, a mieszkańcom jak najlepsze warunki leczenia, z wykorzystaniem najnowszych technologii.

- Stąd pomysł na budowę Uniwersyteckiego Centrum Sercowo-Naczyniowego, na które staramy się o pozyskanie finansowania z puli rządowej. Wspiera nas w tym środowisko opolskich kardiologów na czele z profesorem Markiem Gierlotką, szefem naszej kardiologii i dyrektorem Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Opolskiego - informuje Dariusz Madera.

Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie