Opolski kierowca stanął na podium w Rajdowym Pucharze Polski

Roman Baran
Opolska załoga jadąca abarthem 500 wywalczyła 3. miejsce w drugiej rundzie Rajdowego Pucharu Polski. Roman Baran
Robert Halicki reprezentujący Automobilklub Opolski, zajął 3. miejsce podczas drugiej rundy RPP. Zawody rozgrywane były w okolicach Puław w ramach Rajdu Nadwiślańskiego. Rajdowy Puchar Polski jest nieoficjalnie nazywany drugą ligą rajdową w Polsce.

Opolski rajdowiec wraz z pilotem Tomaszem Tkaczem po swój sukces pędził abarthem 500 R3T, czyli rajdową wersją fiata 500.

Podczas Rajdu Nadwiślańskiego załoga miała do dwukrotnego pokonania 3 wytyczone trasy. - Na pierwszej pętli mieliśmy trochę niestabilną tylną oś - relacjonuje Robert Halicki. Problemy z samochodem udało się wyeliminować podczas zjazdu do serwisu, który nastąpił w połowie rajdu . Wprowadzone poprawki znalazły odzwierciedlenie w uzyskiwanych czasach podczas drugiego przejazdu.

Opolski team stracił także kilkanaście sekund na drugim odcinku specjalnym. - Jadąca przed nami załoga zablokowała drogę i musieliśmy zatrzymać się na kilka sekund, a później powoli ją ominąć - opisuje Robert Halicki.

Ostatecznie duet Halicki-Tkacz został sklasyfikowany na 3. miejscu w Rajdowym Pucharze Polski oraz na 1. miejscu w klasie samochodów 5RPP, tzn. z silnikiem o pojemności do 2000 cm3.

W Rajdzie Nadwiślańskim jako goście startowali zawodnicy ścigający się w "pierwszej lidze", czyli Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Zwycięzcą został Tomasz Kuchar jadący peugeotem 207 S2000. W całym rajdzie Robert Halicki miał 4 minuty straty do Tomasza Kuchara.

Kolejna runda Rajdowego Pucharu Polski, w której wystartuje opolski zespół, zostanie rozegrana już za 2 tygodnie podczas Rajdu Wisły.