Opolski parabadmintonista medalistą mistrzostw świata

Krzysztof Ogiolda
Bartłomiej Mróz startuje w zawodach w kategorii SU5, czyli osób z niepełnosprawnością jednej ręki (urodził się bez prawego przedramienia).
Bartłomiej Mróz wszedł do półfinału gry podwójnej i zapewnił sobie co najmniej brązowy medal na zawodach w Dortmundzie.

W ćwierćfinałowym meczu Opolanin grający debla w parze z Ilkerem Tuzcu z Turcji pokonał parę badmintonistów wietnamskich 21:16, 21:19.

- W drugim secie przeciwnicy prowadzili już 19 do 16 - relacjonuje trener Tomasz Zioło. - Ale Bartek Mróz z partnerem zdobyli pięć punktów z rzędu i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Nasz zawodnik ma także szanse na medal w grze pojedynczej. W dotychczasowych meczach grupowych napierw wygrał wysoko z Anglikiem Jamesem Binnie 21:7, 21:9. Doskonały mecz rozgrał także z Koreańczykiem Kim Giyeon. Wygrał 21:12, 21:19 i zajął pierwsze miejsce w grupie.

- W walce o ćwierćfinał na korcie nr 4 Bartek Mróz walczył z Frankiem Dietlem z Niemiec - dodaje Tomasz Zioło.

Jego przeciwnik to utytułowany parabadmintonista, medalista mistrzostw Europy i ćwierćfinalista mistrzostw świata sprzed kilku lat. W pierwszym secie Polak gonił rywala po korcie, zdobywając punkty seriami (wygrał 21:8). W drugim Frank Dietel poprawił taktykę gry i od początku prowadził. Remis nastąpił dopiero przy stanie 17:17. Od tego momentu już Bartek nie wypuścił szansy na zwycięstwo. Rywal zdobył jeszcze tylko jeden punkt i po chwili nasz zawodnik wygrał seta do 18.

W ćwierćfinale przeciwnikiem Opolanina będzie Gen Shogaki z Japonii. Zakończenie turnieju jutro.

Bartłomiej Mróz startuje w zawodach w kategorii SU5, czyli osób z niepełnosprawnością jednej ręki (urodził się bez prawego przedramienia). Ćwiczy 9 razy w tygodniu po 2 godziny Szkole Mistrzostwa Sportowego w Głubczycach i w Miejskim Międzyszkolnym Klubie Sportowym w Kędzierzynie-Koźlu.