Opolski szpital rozszerza diagnostykę i leczenie chorób endokrynologicznych. To dobra wiadomość dla pacjentów

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Rozszerzenie diagnostyki i leczenia chorób endokrynologicznych to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pacjentów z Opolszczyzny, którzy leczą się w szpitalu przy al. Witosa.
Rozszerzenie diagnostyki i leczenia chorób endokrynologicznych to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pacjentów z Opolszczyzny, którzy leczą się w szpitalu przy al. Witosa. Archiwum NTO
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu uzyskał specjalistyczny kontrakt w dziedzinie endokrynologii. Uzupełnieniem będzie uruchomienie poradni, o co opolski szpital wnioskuje do NFZ w Opolu.

Rozszerzenie diagnostyki i leczenia chorób endokrynologicznych to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pacjentów z Opolszczyzny, którzy leczą się w szpitalu przy al. Witosa.

- W następnej kolejności będziemy starać się o finansowanie programów lekowych, żeby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę z tego zakresu - mówi dr hab. Agata Bronisz, kierownik Pododdziału Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii w USK.

W poradni endokrynologicznej odbywać się będą wizyty poszpitalne, zamykające proces diagnostyki i leczenia, przed przekierowaniem pacjentów do dalszej opieki ambulatoryjnej.

Szpital planuje także przystąpić do konkursu na prowadzenie programów lekowych w dziedzinie endokrynologii z myślą o zabezpieczeniu pacjentów, którzy nie uzyskują pełnego wyrównania chorób endokrynologicznych przy standardowym postępowaniu.

- Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, będziemy mogli proponować mieszkańcom Opola i województwa specjalistyczną opiekę także z tego zakresu – podkreśla dr Bronisz.

W ostatnim czasie szpital uzyskał też oddzielne finansowanie na leczenie szpitalne z zakresu diabetologii. Dzięki temu obecnie szpital na Witosa może hospitalizować i diagnozować pacjentów z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej.

- Poradnia diabetologiczna funkcjonowała już wcześniej w strukturach szpitala. Teraz poszerzamy zakres jej działalności. W ostatnim roku, dzięki systematycznemu powiększaniu naszego zespołu, mogliśmy w niej wyodrębnić Poradnię dla Kobiet Ciężarnych Chorych na Cukrzycę. Planujemy również powołanie innych subjednostek skierowanych do wybranych pacjentów w cukrzycą – wyjaśnia Agata Bronisz.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

Czy Polacy boją się Legionelli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie