Rozszerzenie diagnostyki i leczenia chorób endokrynologicznych to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pacjentów z Opolszczyzny, którzy leczą się w szpitalu przy al. Witosa.
- W następnej kolejności będziemy starać się o finansowanie programów lekowych, żeby zapewnić pacjentom kompleksową opiekę z tego zakresu - mówi dr hab. Agata Bronisz, kierownik Pododdziału Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii w USK.
W poradni endokrynologicznej odbywać się będą wizyty poszpitalne, zamykające proces diagnostyki i leczenia, przed przekierowaniem pacjentów do dalszej opieki ambulatoryjnej.
Szpital planuje także przystąpić do konkursu na prowadzenie programów lekowych w dziedzinie endokrynologii z myślą o zabezpieczeniu pacjentów, którzy nie uzyskują pełnego wyrównania chorób endokrynologicznych przy standardowym postępowaniu.
- Jeśli odpowiedź będzie pozytywna, będziemy mogli proponować mieszkańcom Opola i województwa specjalistyczną opiekę także z tego zakresu – podkreśla dr Bronisz.
W ostatnim czasie szpital uzyskał też oddzielne finansowanie na leczenie szpitalne z zakresu diabetologii. Dzięki temu obecnie szpital na Witosa może hospitalizować i diagnozować pacjentów z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej.
- Poradnia diabetologiczna funkcjonowała już wcześniej w strukturach szpitala. Teraz poszerzamy zakres jej działalności. W ostatnim roku, dzięki systematycznemu powiększaniu naszego zespołu, mogliśmy w niej wyodrębnić Poradnię dla Kobiet Ciężarnych Chorych na Cukrzycę. Planujemy również powołanie innych subjednostek skierowanych do wybranych pacjentów w cukrzycą – wyjaśnia Agata Bronisz.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
Czy Polacy boją się Legionelli?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?