Opolski Teatr Lalki i Aktora przygotował nowy repertuar. Kilkanaście cykli filmowych zobaczymy online

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
mat. OTLiA
Opolski Teatr Lalki i Aktora przygotował wiele propozycji artystycznych, teatralnych, literackich i edukacyjnych. Jeśli nie możemy zaprosić naszych widzów do teatru – mamy nadzieję, że widzowie zaproszą nas do siebie! - mówią lalkarze.

Opolski teatr lalek ze swoimi odbiorcami chce się teraz widywać za pośrednictwem strony www, Facebooka i YouTube'a.
Opracowano zupełnie nowe propozycje repertuarowe, na które składa się kilkanaście cykli - filmów przedstawiających różne tematy związane z teatrem.

- Wszystko przygotowywaliśmy najlepiej jak potrafimy – ale samodzielnie, przy użyciu podstawowych technologii, wykorzystując lalki z naszych spektakli lub takie, które można znaleźć lub wykonać w domu. A wszystko po to by pokazać, że każdy także może we własnych, domowych warunkach tworzyć teatr - mówi Magdalena Starczewska, specjalista ds. marketingu i kreowania wizerunku.

Cykle zostały opracowane w oparciu o podstawy programowe przedszkoli i szkół oraz w porozumieniu z nauczycielami i przedstawicielami Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola. Oprócz tego, że będą edukować i przybliżać sztukę teatru lalek, będą także bawić, rozśmieszać, angażować do wspólnych działań, inspirować i rozwijać.

- A przede wszystkim sprawią, że teatr i widzowie wciąż będą w kontakcie - podkreśla Magdalena Starczewska.

Na stronie teatrlalki.opole.pl jest już kilkuminutowy film, w którym Jakub Kowalczyk opowiada o pracy aktora od kulis. W humorystyczny sposób pokazuje dzień z życia aktora, przybliża jego pracę, a także pozwala zobaczyć to, co na co dzień niedostępne jest dla wzroku widza. Proces prób, charakteryzacja, kostiumy, przygotowanie do spektaklu. A wszystko w zabawnej formie.

Dorota Nowak zaprasza na pierwszą odsłonę Odcinkowego Teatrzyku Domowego. To cykl artystyczno-edukacyjny, wymyślony, opracowany i zrealizowany w warunkach domowych. Adresowany jest przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale może angażować całe rodziny.

Bohaterka i gospodyni programu – Żaba Zielona – w kolejnych odsłonach proponować będzie wspólne przygotowanie domowego miniprzedstawienia teatralnego. Poza dobrą zabawą i twórczym spędzaniem czasu, cykl pozwoli wszystkim oglądającym rozwijać wyobraźnię, słownictwo i oczywiście – będzie działać na nasze emocje.

- Atrakcyjna, dowcipna i profesjonalna improwizacja teatralna to znakomity pomysł na budowanie więzi rodzinnych w tym niełatwym czasie - zachęca Dorota Nowak, aktorka opolskich lalek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska