Opolski urząd pracy ma pieniądze na szkolenia dla pracodawców

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Żeby zdobyć pieniądze z dodatkowej puli, pracodawcy będą musieli spełnić określone warunki. Dotychczas wystarczyło dobre uzasadnienie wniosku i zajęcie pierwszych miejsc w kolejce podczas składania.
Żeby zdobyć pieniądze z dodatkowej puli, pracodawcy będą musieli spełnić określone warunki. Dotychczas wystarczyło dobre uzasadnienie wniosku i zajęcie pierwszych miejsc w kolejce podczas składania. sxc.hu
331 tysięcy złotych na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców otrzymał PUP w Opolu z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

W związku z tym w czasie wakacji odbędzie się nabór wniosków - informuje Tomasz Kwiatek, zastępca dyrektora w PUP w Opolu.

Wnioski można składać tylko i wyłącznie w ustalonym przez urząd terminie (informacji należy szukać na stronie www), w formie tradycyjnej tj. papierowej, w siedzibie Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Opolu, ul. Bytnara Rudego 8, pok. nr 2 w godzinach pracy urzędu tj. od 7.30 – 15.30.

Co ważne, wnioski złożone w formie elektronicznej, w innym terminie, godzinach lub miejscu niż w/w wymieniony, lub przesłane drogą pocztową, nie będą rozpatrywane.

Regulamin przyznawania dofinansowania ze środków KFS, wniosek i pozostałe wymagane dokumenty dostępne są na stronie: www.pup.opole.pl, w zakładce dokumenty do pobrania dla pracodawców, Krajowy Fundusz Szkoleniowy lub w siedzibie CAZ w pok. nr 2.

Jak podkreślają przedstawiciele PUP w nowym naborze wprowadzono też dodatkowe obwarowania przy przyznawaniu dofinansowania - muszą to być szkolenia pracowników w zawodach, na które pracodawcy zgłaszają zapotrzebowanie poszukując kandydatów do pracy.

O pieniądze z rezerwy KFS mogą ubiegać się pracodawcy, którzy zamierzają przeznaczyć otrzymane dofinansowanie na:
[lista]
[*]kształcenie ustawiczne w branżach/zawodach, gdzie pracodawcy oferują miejsca pracy i jednocześnie zgłaszają trudności z zatrudnianiem pracowników w tym w szczególności na kształcenie kucharzy, kelnerów, barmanów, spawaczy, elektryków, murarzy, zbrojarzy, betoniarzy, monterów ociepleń budowlanych, brukarzy, dekarzy, operatorów obrabiarek, operatorów suwnic;
[*]kształcenie ustawiczne w branży transportowej w zawodach: kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, maszyniści kolejowi oraz w branży usług opiekuńczych;
[*]kształcenie ustawiczne w branżach/ przedsiębiorstwach restrukturyzowanych, np. w branży górnictwa węglowego, w celu utrzymania zatrudnienia;

  • kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych w celu utrzymania zatrudnienia.

Zgodnie z wytycznymi ministra rodziny, pracy i polityki społecznej średni koszt kształcenia ustawicznego finansowanego z rezerwy KFS na jednego uczestnika nie może przekraczać kwoty 4 253,10 zł.

Dofinansowanie nie zostanie przyznane na kursy i studia podyplomowe podwyższające kompetencje miękkie np. zarządzanie personelem, coaching, zarządzanie czasem, umiejętność pracy w zespole, odporność na stres, obsługa trudnego klienta itp.

Dofinansowanie nie zostanie przyznane na kształcenie pracownika lub pracodawcy, który korzystał już z dofinansowania w bieżącym roku.

Złożone wnioski rozpatrywane będą według kolejności wpływu do wyczerpania otrzymanej rezerwy KFS.

Zainteresowanie pieniędzmi z KFS jest ogromne. Dotychczasowe ponad 1,2 mln zł, którymi dysponował na ten cel opolski urząd pracy rozeszły się błyskawicznie. Do składania wniosków ustawiały się gigantyczne kolejki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska