Opolskie artystki płyną kajakami do Wrocławia. Po co?...

  Opolskie artystki płyną kajakami do Wrocławia. Po co? [wideo]

  Iwona Kłopocka

  Nowa Trybuna Opolska

  Osiem opolskich artystek wizualnych popłynie kajakami do Wrocławia i poprowadzi tam warsztaty cemenciarskie "Trzymaj formę!". Odbędzie się to w ramach programu "Mosty" i obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

  W sobotę 20 czerwca wrocławskie mosty i kładki zostaną oddane młodym artystom, którzy zamienią je w miejsca koncertów, przedstawień, wystaw i warsztatów. Nie zabraknie tam reprezentacji Opolszczyzny - ośmiu artystek zajmujących się sztukami wizualnymi. 16 czerwca wypłyną one Odrą kajakami z Opola, by piątego dnia wziąć udział w programie "Mosty", organizowanym w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu.

  - Projekt "Rappers &Sappers" to pomysł artystycznego połączenia Opola z Wrocławiem. Zabierzemy ze sobą "złoto Opolszczyzny", czyli cement, który stanie się budulcem kulturalnego pomostu między naszymi miastami. Na miejsceu przeprowadzimy otwarte warsztaty cemenciarskie pod hasłem "Trzymaj formę!" - mówi Natalia Krawczyk, jedna z Saperek.

  Potem Saperki połączą siły z raperami podczas pikniku Rap Szalet.

  Na razie młode artystki ostro trenują - nie tylko na kajakach. Na siłowni budują tężyznę fizyczną, a w Wodnej Nucie uczą się pływać. Te zajęcia sponsoruje im Opole, którego prezydent objął patronatem całe przedsięwzięcie.

  W projekcie biorą udział: Aleksandra Janik, Magdalena Hlawacz, Maria Bitka, Anna Gądek, Elżbieta Gądek, Malwina Mielniczuk, Natalia Krawczyk i Magda Wolnicka.

  Realizatorem i pomysłodawcą projektu Rappers& Sappers jest Fundacja Wersja. Partnerem projektu jest Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.

  Opolskie artystki zapraszają wszystkich miłośników sztuki i dobrej zabawy do Wrocławia, 20 czerwca, do parku przy ul. Połbina na Kozanowie. Dziewczyny mają "zaparkować" o godz. 15 na nabrzeżu Odry przy ul. Micheleta. Warsztaty rozpoczną się o godz. 16.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Wiedza o samorządzie w pigułce

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Opolu!

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Zapraszamy na jeździecki Hubertus 2018

  Wideo