Opolskie dla biznesu. Debata "Czas wielkich wyzwań" o sukcesach i perspektywach dla opolskiej gospodarki

Akcja specjalna Opolskie dla biznesu zrealizowana we współpracy z OCRG
Jaki był ubiegły rok dla polskiej i opolskiej gospodarki? Jak pandemia zmieniła biznes? Jakie są największe wyzwania dla firm na rok 2021 i jak wychodzi im naprzeciw strategia rozwoju województwa opolskiego? O tym rozmawiali online eksperci, przedstawiciele samorządu województwa i przedsiębiorcy.

Gospodarczą debatę roku „Czas wielkich wyzwań” zorganizowało zdalnie Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Poprowadził ją znany dziennikarz Igor Sokołowski, a jej gospodarzem był marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

W rozmowach wzięli udział m.in. ekonomista Marek Zuber oraz ekspert ds. rozwoju regionalnego i lokalnego prof. Wojciech Dziemianowicz z Uniwersytetu Warszawskiego, który uczestniczy w pracach nad strategią rozwoju województwa opolskiego do 2030 r.

Biznes reprezentowali: Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz, dyrektor Izby Rzemieślniczej w Opolu; Łukasz Łabanowski, dyrektor hoteli DeSilva Premium i Mercure w Opolu; Andrzej Reclik, prezes zarządu Górażdże Cement S.A.; Marian Siwon, dyrektor ds. rozwoju i prokurent firmy Multiserwis czy Ryszard Wójcik, twórca i prezes prywatnego biura podróży Sindbad i firmy Sindbad Dom.

Co jeszcze w programie:

  • O podsumowaniu perspektywy unijnej na lata 2014-2020, czyli 160 mln euro na wsparcie biznesu, które zaowocowały projektami za 1,2 mld zł.
  • O rozpoczęciu 18 edycji konkursu „Opolska Marka”, kategoriach i zasadach zgłoszeń

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie