"Opolskie dla biznesu". Powrót do pracy po pandemii. Na jakie pułapki powinien uważać szef?

Akcja specjalna Opolskie dla biznesu

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Luzowanie obostrzeń COVID-owych sprawiło, że wiele firm chce wrócić do normalnego trybu pracy. Przedsiębiorcy powinni zadbać o to, by zabezpieczyć swoje firmy, ale jednocześnie nie dyskryminując pracowników. Jak to zrobić? O tym w najnowszym odcinku programu Opolskie dla Biznesu. Będzie też o planowaniu czasu pracy w pandemii, a także… o pozytywnych skutkach zmagań z koronawirusem.

W planowaniu powrotu, jak mówią specjaliści, najważniejszy jest spokój i rozwaga. Wakacje to dobry moment, aby zorganizować firmową rzeczywistość na nowo. Radca prawny Wojciech Zając podpowie, jak to zrobić, by zadbać o pracowników, a jednocześnie nie zaszkodzić firmie.

Warto pamiętać, że szczepienia przeciwko COVID-19 nie są obowiązkowe, a to oznacza, że szef nie może dzielić pracowników na tych, którzy zdecydowali się zaszczepić i na tych, którzy z różnych względów tego nie zrobili. Zwłaszcza, że takie podziały mogą znaleźć finał nawet na sali sądowej. Na jakie sytuacje przedsiębiorcy powinni uważać szczególnie? Zapytamy o to Jadwigę Miśtak z The Addeco Group, która specjalizuje się w zagadnieniach HR.

Ci, którzy chcieliby zgłębić temat mogą wziąć udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Kawa HR i Prawa”, które już jutro (22.06). Podczas bezpłatnego webinaru uczestnicy dowiedzą się, jak po pandemii wrócić do normalności, jednocześnie unikając dyskryminacji. Początek o godz. 10. Aby wziąć udział w spotkaniu online, wystarczy wysłać zgłoszenie na adres invest@ocrg.opolskie.pl Współorganizatorem webinaru jest podlegające samorządowi województwa OCRG.

W drugiej części programu porozmawiamy o wyzwaniach, przed jakimi postawiła pracodawców pandemia. Wśród nich jest m.in. planowanie czasu pracy. Przyjrzeli się temu badacze z firmy Dèhora. W badaniu wzięły udział zarówno firmy z sektora prywatnego jak i publicznego. 40 proc. respondentów przyznało, że pandemia zwiększyła rotację pracowników. Gościem w naszym studio jest Łukasz Chodkowski, dyrektor zarządzający Dèhory, który opowiada, z jakimi jeszcze problemami mierzyli się przedsiębiorcy. Powiemy też o… pozytywnych skutkach pandemii w biznesie.

Dodaj ogłoszenie