Nasza Loteria

Opolskie dla biznesu. Pożyczki dla opolskich przedsiębiorstw i platforma informacyjna w OCRG

Materiał partnera zewnętrznego Opolskie dla biznesu
Pożyczki udzielane przedsiębiorcom przez opolskie instytucje z puli unijnej mają pomóc firmom przetrwać w czasie epidemii.
Pożyczki udzielane przedsiębiorcom przez opolskie instytucje z puli unijnej mają pomóc firmom przetrwać w czasie epidemii. Fot. Maciej Jeziorek / Polskapresse
O pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez samorząd rozmawiamy z członkiem zarządu województwa opolskiego Szymonem Ogłazą.

Pożyczki udzielane dla przedsiębiorców przez Opolski Fundusz Rozwoju Regionalnego to pierwsze narzędzie, które uruchomiliśmy dla przedsiębiorców. Mogą one pomóc tym, którzy utracili płynność finansową - wyjaśnia Szymon Ogłaza.

I przedstawia zasady przyznawania pożyczek przez fundusz. - Jeśli przedsiębiorca chce wziąć 50 tys. zł na 4 lata i uzyskać pół roku prolongaty w spłacie raty kapitałowej, to przez pierwsze 6 miesięcy płaci ok. 130 zł odsetek, potem ratę, a koszt całkowity tej pożyczki to ok. 3,5 tys. zł - wyjaśnia Szymon Ogłaza.

Dotychczas złożono 60 wniosków o pożyczki, 15 rozpatrzono pozytywnie, podpisano umowy z 10 przedsiębiorcami. Większość wniosków dotyczy pożyczek w wysokości 50 tys. zł.

Szymon Ogłaza zapewnia, że nie ma obaw, żeby funduszowi zabrakło pieniędzy na udzielanie takich pożyczek. Co więcej, wkrótce takich pożyczek będzie też udzielała Fundacja Rozwoju Śląska.

Nową formą pomocy udzielaną od dziś przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki jest Platforma wsparcia biznesu. - Kontaktując się e-mailem lub telefonicznie, przedsiębiorcy będą mogli za jej pośrednictwem uzyskać informacje, gdzie i jakiej pomocy mogą szukać - wyjaśnia Szymon Ogłaza.

W dalszej części rozmowy:

  • szczegółowe zasady przyznawania pożyczek przez OFRR
  • wysokość puli, jaka będzie przeznaczona na sfinansowanie pożyczek
  • trybie i czasie rozpatrywania wniosków o pożyczki
  • o formach pomocy udzielanej przez instytucje rządowe i samorządowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska