Opolskie firmy dostały pomoc z Tarczy Antykryzysowej 7.0. ZUS w Opolu przyznał przedsiębiorcom prawie 5 mln złotych wsparcia

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Opolski ZUS wydał na pomoc z Tarczy blisko 5 milionów złotych.
Opolski ZUS wydał na pomoc z Tarczy blisko 5 milionów złotych. brak
Pomoc udzielona przez opolski ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej 7.0, sięgnęła dotychczas 4 mln 640 tysięcy złotych. W całym kraju, z najnowszej tarczy przedsiębiorcy otrzymali już łącznie 245 mln złotych.

Od 1 lutego przedsiębiorcy z branż określonych w Tarczy Antykryzysowej 7.0, mogą korzystać z:

  • ponownego świadczenia postojowego
  • zwolnienia z obowiązku opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r.

Decyzję o zwolnieniu z opłacania składek za grudzień 2020 i styczeń bieżącego roku z tarczy antykryzysowej 7.0, do tej pory otrzymało 2077 przedsiębiorców z Opolszczyzny. Kwota umorzonych należności w regionie to 3 miliony 378 tysięcy złotych.

- W całej Polsce taką pomoc otrzymało dotychczas prawie 108 tysięcy przedsiębiorców, a kwota zwolnień ze składek przekroczyła 177 milionów złotych - mówi Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego ZUS.

Wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania składek (RDZ-B7) powinien trafić do ZUS do 31 marca 2021 roku.

Wniosek o ponowne świadczenie postojowe (RSP-DD7) można złożyć najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od miesiąca, w którym zostanie zniesiony stan epidemii. Świadczenie postojowe jest wypłacane w wysokości 2080 zł lub 1300 zł na rękę, na rachunek bankowy podany przez wnioskodawcę we wniosku.

Od początku lutego świadczenie postojowe na podstawie najnowszej tarczy otrzymało w regionie 610 osób, a łączna kwota wypłat to 1 milion 261 tysięcy złotych. Oddziały ZUS w całej Polsce rozpatrzyły pozytywnie wnioski 33 tysięcy przedsiębiorców, a wypłaciły postojowe w wysokości niemal 68 milionów złotych.

Wnioski o wsparcie przewidziane w Tarczy Antykryzysowej można składać wyłącznie w wersji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska