Opolskie inwestuje w turystykę. Przyznano 700 tysięcy złotych dotacji

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
Pałac w Mosznej to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu.
Pałac w Mosznej to jedna z największych atrakcji turystycznych regionu. Radosław Dimitrow
Łącznie 700 tysięcy złotych przekaże opolski urząd marszałkowski na organizacje propagujące turystykę w regionie. To kolejny krok w stronę wzmocnienia pozycji województwa opolskiego na turystycznej mapie Polski

Statystyki mówią, że województwo opolskie nie jest chętnie wybierane jako miejsce wypoczynku. Według danych z 2022 roku tylko co setny turysta w Polsce korzystał z atrakcji w naszym regionie. W odpowiedzi na ten problem urząd marszałkowski w Opolu zorganizował konkurs „Opolska Turystyka”. W jego ramach organizacje pozarządowe z województwa mogły ubiegać się o dotacje na konkretne projekty, które mogłyby przyciągnąć turystów.

- Cały obszar turystyki w województwie opolskim jest różnorodny i wyjątkowy. Atrakcyjność jest kluczem do tego, aby turyści nas odwiedzali – mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego - Już teraz obserwujemy ogromny, wzmożony ruch w obiektach turystycznych. Wydaje mi się, że ten sezon zapowiada się bardzo optymistycznie – dodaje.

Ostatecznie spośród 85 zgłoszonych wniosków wybrano 44 najciekawsze i pomiędzy nie rozdzielono kwotę 700 tysięcy złotych.
Jedną z największych dotacji o wysokości 50 tysięcy złotych otrzymała Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. Za te pieniądze planują oni promować ofertę turystyczną województwa na międzynarodowych targach turystycznych.

- Pomagamy w wypromowaniu właśnie tej oferty w kraju i za granicą. Między innymi temu służą właśnie targi turystyczne i imprezy promocyjne. Sześć takich imprez już za nami. A w 2024 roku w sumie obsługujemy 18 takich wydarzeń. Nie byłoby to możliwe bez współpracy z samorządem województwa – mówił Piotr Mielec z OROT.

Dotację na łącznie cztery projekty o wartości ponad 30 tysięcy złotych otrzymał z kolei oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Prudniku.

- Zapraszam na rajd pieszy do Prudnika. W dzień dziecka będziemy wędrować z Prudnika do Chocimia do stadniny koni. Tam będą zorganizowane występy dziecięce. Będzie zespół z Czech, będzie też najlepszy w Europie duet cyrkowy. Wszystkie atrakcje będą nieodpłatne - zapowiada Barbara Drożdżowicz z prudnickiego PTTK.

Największą pojedynczą dotację w ramach konkursu otrzymało stowarzyszenie „Sukces po Opolsku". Opiewa ona na 110 tysięcy złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska