Opolskie Konfrontacje Teatralne 2023. Wiemy, które przedstawienia zobaczymy w Opolu

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Wszystkie spektakle zostaną pokazane (28.05 - 03.06.) podczas 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.
Wszystkie spektakle zostaną pokazane (28.05 - 03.06.) podczas 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych. Wrocławski Teatr Pantomimy
Pięć spektakli z teatrów w Krakowie, Wrocławia, Legnicy i Wałbrzychu znalazło się w finale Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Wszystkie zostaną pokazane (28.05 - 03.06.) podczas 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

Już po raz kolejny Opolskie Konfrontacje Teatralne powiązane są ściśle z trwającym przez cały rok konkursem „Klasyka Żywa”. Po obejrzeniu przedstawień z całej Polski, Komisja Artystyczna do finału konkursu, który odbędzie się w Opolu, wybrała najlepszych pięć, które w ramach OKT będą walczyć o nagrody

- OKT od lat cieszą się dużą popularnością wśród miłośników teatru. Są wyjątkową okazją do obejrzenia najlepszych spektakli minionego sezonu, ale także dyskusji o aktualności klasyki i niewyczerpanych sposobach jej interpretacji. W trakcie 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych zapraszamy na pięć spektakli konkursowych, spotkania z twórcami, a także imprezy taneczno-muzyczne - mówi Magdalena Gabert, specjalistka ds. promocji i marketingu w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Co zostanie zaprezentowanie na scenie?

W programie opolscy teatromani zobaczą:

  • „Znachora” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,
  • „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza z Wrocławskiego Teatru Pantomimy,
  • „Sen Srebrny Salomei” Juliusza Słowackiego z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy,
  • „Ballady i romanse ver. 2022” Adama Mickiewicza z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu,
  • „Wyskubki” Tadeusza Różewicza z Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

To będzie tydzień pełen emocji

W ramach 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych odbędą się czytania performatywne klasyki, w których udział wezmą Aktorki i Aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego. W programie przewidziano prezentację utworów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej: „Szofer Archibald”, „Mrówki” i „Baba-Dziwo”.

- Nie zapominamy także o najmłodszych. Pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka zapraszamy najmłodszych na czytania performatywne „Siała baba mak”i „Ptam” Krystyny Miłobędzkiej – tłumaczy Magdalena Gabert.

Oprócz scenicznych emocji, widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu będą mieli okazję uczestniczyć w koncertach. Dłuższe wieczory, po spektaklach i po rozmowach z twórcami umili muzyka na żywo. W trakcie wydarzenia znakomici muzycy będą mieli okazję przedstawić swoje brzmienia uczestnikom Festiwalu.

- Przewidujemy występy wielu twórców, którzy stworzą wspaniałą, muzyczną atmosferę – zachęcają organizatorzy.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska