Studentki Politechniki Opolskiej drugie w Mistrzostwach Polski.

Skład

Skład

Politechnikę reprezentowały: Martyna Koc, Justyna Daniel, Mirela Półtorak, Agata Bachryj, Daria Marchewka, Aneta Banik, Mar-tina Goldmann, Marta Piotrowska, Renata Gniwek, Bogusława Piechaczek, Marzena Zazulak, Joanna Gawlica.
Trenerzy Krzysztof Kubiak i Małgorzata Kubiak.

Zawodniczki opolskiej uczelni wróciły z XXV Mistrzostw Polski Szkół wyższych ze srebrnym medalem. W finale nie sprostały reprezentacji Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania, przegrywając 57:65. Co ciekawe opolanki w rywalizacji grupowej pokonały pozna-nianki 80:73.

- Starałyśmy się jak tylko mogłyśmy i nawet kilka razy miałyśmy w finale przewagę pięciu punktów, jednak rywalki zawsze ją niwelowały i ostatecznie to one sięgnęły po wygraną i złote medale - mówi zawodniczka Aneta Banik. - Jesteśmy jednak bardzo zadowolone, gdyż na co dzień nie gramy ze sobą. Wszyscy włożyli w ten sukces dużo pracy i to dało efekt.
W pierwszej części zmagań okazały się też lepsze od UMCS Lublin (75:38) i Politechniki Łódzkiej (70:43).

W ćwierćfinale mistrzostw nasz zespół pokonał 74:56 KK PWSZ Jelenia Góra, w półfinale AWFiS Gdańsk 73:47. Trzecie miejsce zajęły gdynianki, po zwycięstwie z UE Kraków 65:54. Najskuteczniejszą zawodniczką naszej ekipy była Martyna Koc, była koszykarka Cukierków Odry Brzeg, która zdobyła w sumie 116 punktów.