Opolskie: Które przychodnie POZ w regionie przyjmują pacjentów [LISTA]

RedakcjaZaktualizowano 
Do tej pory kontrakt z opolskim NFZ na 2015 rok podpisało 75 poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Miejsc udzielania świadczeń jest 79, bo kilku świadczeniodawców rozszerzyło kontrakt o nowe placówki.

- Zgodnie z literą prawa 108 umów na świadczenie usług z zakresu POZ w naszym województwie wygasło - informuje Beata Cyganiuk, rzecznik opolskiego oddziału NFZ. - Przychodnie, które nie podpisały umów na 2015 rok mogą to zrobić, ale muszą założyć placówkę od nowa i zebrać listy pacjentów. My ze swej strony deklarujemy w tym pomoc.

W poniedziałek i we wtorek (5 i 6 stycznia) pracownicy opolskiego NFZ pełnią dyżur do północy.

- Można się do nas zgłaszać, by załatwić niezbędne formalności, jeśli ktoś chce założyć nową poradnię POZ, wznowić działalność placówki zamkniętej lub rozszerzyć swoją działalność o kolejne miejsca świadczenia usług z zakresu POZ - zaznacza Beata Cyganiuk. - Czekamy i oferujemy pomoc.

ZOBACZ:
Lista przychodni POZ, które podpisały kontrakt z NFZ

Opolskie przychodnie, które NIE PODPISAŁY kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia

Lista placówek nocnej i świątecznej opieki, które przyjmują pacjentów całą dobę

Lista szpitalnych oddziałów ratunkowych, które przyjmują pacjentów

Lekarze wspierają

Dr Jerzy Jakubiszyn, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Opolu i przewodniczący konwentu prezesów Okręgowych Izb Lekarskich, zaapelował do wszystkich lekarzy na Opolszczyźnie i w kraju, by wywiesili w swoich placówkach plakat popierający lekarzy POZ. Zaoferował też im pomoc prawną w imieniu wszystkich prezesów izb.

W stanowisku wydanym przez konwent czytamy m.in. "Wyrażamy pełne poparcie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, którzy protestują przeciwko narzucanym im rozwiązaniom, związanym z pakietem onkologicznym i kolejkowym. Odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponosi minister zdrowia, który całkowicie zignorował pojawiające się od wielu miesięcy stanowiska wszystkich środowisk medycznych".

- Uważamy za niedopuszczalne przerzucanie przez ministra zdrowia odpowiedzialności na lekarzy za wdrożenie pakietów obciążonych licznymi wadami organizacyjno-finansowymi - podkreśla w ogłoszonym stanowisku dr Jerzy Jakubiszyn. - Wprowadzenie w błąd opinii publicznej przez Ministra Zdrowia i manipulowanie informacjami, np. zarzucanie Porozumieniu Zielonogórskiemu zerwania rozmów, negatywnie wpływa na relacje między lekarzami a ich pacjentami.

Konwent zadeklarował też ewentualne wsparcie dla lekarzy POZ, gdyby spotkały ich jakiekolwiek szykany ze strony oddziałów NFZ i Ministerstwa Zdrowia.

- To jest z naszej strony moralne poparcie dla protestujących koleżanek i kolegów - dodaje dr Jerzy Jakubiszyn. - Natomiast czynnie do protestu się nie włączymy.

Materiał oryginalny: Opolskie: Które przychodnie POZ w regionie przyjmują pacjentów [LISTA] - Nowa Trybuna Opolska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 73

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
g
gosc
W dniu 05.01.2015 o 14:18, roland napisał:

Spadłem z rusztowania dzisiaj w strzelcach opolskich na budowie prowadzonej przez elewacje waloszek z jemielnicy ul.bema 5,łukasz waloszek mi kazał siedzieć cicho bo mnie wywali z pracy jak firma bedzie miała z tego powodu problemy,rusztowanie sliskie nie odsniezone i co ja teraz mam zrobic,noga mi spuchła ręka boli w klatce piersiowej boli i gdzie ja sie mam teraz udac???

A jak myślisz? Raczej do szpitala, co ci tu POZ poradzi?
zgłoś
E
Eurofighter
W dniu 06.01.2015 o 19:38, Gość napisał:

To tyj lebrze walisz ty wszystky pestycydy trutki  na zyle i solisz jak gupi jyno po to zeby miec wielki profit bez tyn twoj MPK z tyj gospodary a na nos to wcale niy patrzysz ze my muszymy zrac to swinstwo co tyj wyprodukujesz to dopiyro jest trutka a niy dym z komina. Jeszcze cie Pon Boczek za to ukorze za tyn ablenkung ze my chorujymy skuli dymu a niy twego futru.

Ty Lebrze mos ale pojynciy o NPK! Yno gupi Rolnik bydzie walol bez Miary...! 

zgłoś
G
Gość
W dniu 06.01.2015 o 20:12, Gość napisał:

W jakim niejscu na ziemi Mafia wydaje rachunki?

 

jesli sie godzicie na mafie, to ja macie. poprosiles kiedys o rachunek? popros, to dostaniesz. tak sie postepuje z mafia.

zgłoś
G
Gość
W dniu 06.01.2015 o 20:05, Gość napisał:

najlepsze jest to, ze malo ktory pacjent wychodzi z rachunkiem. ludzie placa, ale  nie maja odwagi upomniec sie o wydanie rachunku. dlaczego?

W jakim niejscu na ziemi Mafia wydaje rachunki?

zgłoś
G
Gość
W dniu 06.01.2015 o 19:53, Gabka napisał:

Mnie zastanawia gdzie podziewają się pieniądze, które ja płacę za prywatne badania np. krwi, moczu itp. Zauważyłam,że co dzień w mojej przychodni w Opolu więcej ludzi płaci za badania niż  ci, którzy mają na nie skierowania od lekarza /czyli badania refundowane/.Poza tym do specjalisty czeka się miesiącami więc ludzie płacą pieniądze i to niemałe prywatnym lekarzom bo nie zawsze można czekać z chorobą. Przecież to w sumie w całym kraju są chyba większe pieniądze niż wypłaca NFZ. A ile oszczędności NFZ robi na lekarstwach bo np. lekarz przepisuje lek na 100 % płatności a nie ze zniżką choć w spisie to lekarstwo figuruje jako refundowane.Dużo jest nieprawidłowości i gdyby nawet cały budżet państwa przeznaczyć na NFZ to i tak nie starczyłoby na obecną służbę zdrowia - tak powiedziała dawna minister zdrowia pochodząca ze Śląska  z czasów Kas Chorych /nie pamiętam nazwiska ale pamiętam, że mówiła ze śląskim akcentem/.

 

najlepsze jest to, ze malo ktory pacjent wychodzi z rachunkiem. ludzie placa, ale  nie maja odwagi upomniec sie o wydanie rachunku. dlaczego?

zgłoś
G
Gabka
W dniu 05.01.2015 o 17:36, Antoni napisał:

Od dymisji ministra pieniędzy w systemie nie przybędzie.Podstawowym problemem jest brak pieniędzy, a reszta to tylko pochodne. Minister Arłukowicz  może zapłacić świadczeniodawcom tylko tyle na ile ma pokrycie w finansach.Lekarze żądają więcej i dlatego minister jest pod ścianą.Ale żaden polityk nie powie wprost wyborcom,że za tą składkę zdrowotną jaka obowiązuje dzisiaj zapewnienie opieki medycznej na oczekiwanym przez ludzi poziomie jest niemożliwe.Który z polityków zaproponuje podniesienie składki zdrowotnej, a jest to jedyne wyjście z sytuacji ,to na bank przegra wybory. Przy tej ilości miernot w polskiej polityce jaka jest u na będziemy się tak kisić jeszcze wiele lat.

 

Mnie zastanawia gdzie podziewają się pieniądze, które ja płacę za prywatne badania np. krwi, moczu itp. Zauważyłam,że co dzień w mojej przychodni w Opolu więcej ludzi płaci za badania niż  ci, którzy mają na nie skierowania od lekarza /czyli badania refundowane/.

Poza tym do specjalisty czeka się miesiącami więc ludzie płacą pieniądze i to niemałe prywatnym lekarzom bo nie zawsze można czekać z chorobą. 

Przecież to w sumie w całym kraju są chyba większe pieniądze niż wypłaca NFZ. 

A ile oszczędności NFZ robi na lekarstwach bo np. lekarz przepisuje lek na 100 % płatności a nie ze zniżką choć w spisie to lekarstwo figuruje jako refundowane.

Dużo jest nieprawidłowości i gdyby nawet cały budżet państwa przeznaczyć na NFZ to i tak nie starczyłoby na obecną służbę zdrowia - tak powiedziała dawna minister zdrowia pochodząca ze Śląska  z czasów Kas Chorych /nie pamiętam nazwiska ale pamiętam, że mówiła ze śląskim akcentem/.

zgłoś
G
Gość
W dniu 06.01.2015 o 17:24, Eurofighter napisał:

Zastanowiejta sie ktore to przijmujom, bo za niedugo bydzieta miec jeszcze wiynkse Kolejki do Lykarzi jak ta dalyj bydom niektorzi postympowac - Truc wszystko w kolo przez spolaniy Smieci!!!

To tyj lebrze walisz ty wszystky pestycydy trutki  na zyle i solisz jak gupi jyno po to zeby miec wielki profit bez tyn twoj MPK z tyj gospodary a na nos to wcale niy patrzysz ze my muszymy zrac to swinstwo co tyj wyprodukujesz to dopiyro jest trutka a niy dym z komina. Jeszcze cie Pon Boczek za to ukorze za tyn ablenkung ze my chorujymy skuli dymu a niy twego futru.

zgłoś
G
Gość

zacznijcie zdrowo zyc, to lekarz nie bedzie wam tak czesto potrzebny. to nie jest zlosliwosc, tylko dobra rada. od "za duzo" lekarstw tez sie bedzie chorym i nawet wielu umiera.

zgłoś
k
królik

dobra wiadomość!!  wszyscy zostaniecie wyleczeni, musicie tylko dokładnie zdefiniować, z czego należy was wyleczyć!!
Właśnie ministerstwo podpisało stosowne porozumienie z Kaszpirowskim, tym od:adin, dwa, tri, czetire, pjać.Będziecie bzykać jak
króliki!

 

zgłoś
E
Eurofighter

Zastanowiejta sie ktore to przijmujom, bo za niedugo bydzieta miec jeszcze wiynkse Kolejki do Lykarzi jak ta dalyj bydom niektorzi postympowac - Truc wszystko w kolo przez spolaniy Smieci!!!

zgłoś
j
jaro

Właśnie od dawna zachodzę w głowę jak to jest za komuny było nas parę milionów więcej,nie było komórek,komputerów i tego całego ustrojstwa w które wkręcono ludzkość.A urzędnik stukał na maszynie pisał ręcznie, zakładał kartoteki,itp,itd.,i wszystko jakoś funkcjonowało,teraz w dobie wszechobecnej elektroniki sprzętów które wyręczają ponoć nas w pracy urzędników mamy dwa razy więcej i wielką niemoc.Proszę wytłumaczcie mi co jest grane,całe społeczeństwo jest otępiałe,i daje się steraować ??Wybiera w wyborach zawsze tych samych, nic nie robiących , dokąd to jest droga?

zgłoś
S
Stivi47

W Polsce Lekarze to Osmiornica Mafinych zlodzieji okradaja w dodatku tych schorowanych bezradnych biednych Polakow  jesli Minister Zdrowia ulegnie tym Zlodziejom  to Polacy i Polski Narod Benda zakladnikami tych Pijawek Krwistych  jak bylem w Polsce to widzialem to wszystko Gabinety otwarte tylko na godzne  a potem wszystko zamkniete kto prywatnie placi !00 zlotych to zaraz jest przyjenty wdrugim Gabinecie istny Horor dla Chorych biednych starcow i to nazywacie w Polsce Lekarzami . aco najgorsze Polskie Media popieraja ta Mafie a Ministra Zdrowia ponizaja bo Redaktorzy Zarabiaja po 20 tys Zlotych z oplat tych Chorych i biednych Polakow i Ida Prywatniebo ichnato stac i przeklinaja na Zdrowie wprowadzaneprzez Ministra wszstko Mafia zlodziejskaopanowala Polske i Polakow

zgłoś
r
rycho

sondaż NTO wskazuje, że czytelnicy tego forum uwielbiają PO-lszewię i całym sercem wspierają PełO.. Czytelnicy tego forum zawsze uwielbiali i uwielbiaja kazda wladze niezaleznie od opcji politycznej..latwo kierowac i sterowac glupim narodem czego dobitnym przykladem sa ostatnie wybory ..nie wiedzialy cymbaly na kogo glosowaly..

zgłoś
G
Gość
W dniu 05.01.2015 o 21:39, Gość napisał:

Lekarze rodzinni chcą wypowiadać kontrakty z NFZ. Środowisko popiera protest lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. W Warszawie na wspólnej konferencji prasowej wystąpili przedstawiciele: Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Naczelnej Rady Lekarskiej, Polskiej Federacji Pracodawców Prywatnych Ochrony Zdrowia, Wielkopolskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia i Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

To było wczoraj! 

A dzisiaj:
Zmiana nastawienia Arłukowicza? Minister zdrowia zaprasza Porozumienie Zielonogórskie na rozmowy. Punktualnie na 16:00…

zgłoś
p
pacjent

A gdzie jest Kopacz ??? Ile można się tak ukrywać ???
Najlepiej przeczekac w zaciszu gabinetu az problem sam sie rozwiaze..lekarze zmuszeni sa do POdpisania rzadowej lojalki ..innej mozliwosci juz nie maja..z tym rzadem nikt jeszcze nie wygral i nie wygra..nawet sady robia wszystko czego zapragnie wladza..

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3