Opolskie: Które przychodnie POZ w regionie przyjmują...

  Opolskie: Które przychodnie POZ w regionie przyjmują pacjentów [LISTA]

  Małgorzata Fedorowicz

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Do tej pory kontrakt z opolskim NFZ na 2015 rok podpisało 75 poradni podstawowej opieki zdrowotnej. Miejsc udzielania świadczeń jest 79, bo kilku świadczeniodawców rozszerzyło kontrakt o nowe placówki.

  - Zgodnie z literą prawa 108 umów na świadczenie usług z zakresu POZ w naszym województwie wygasło - informuje Beata Cyganiuk, rzecznik opolskiego oddziału NFZ. - Przychodnie, które nie podpisały umów na 2015 rok mogą to zrobić, ale muszą założyć placówkę od nowa i zebrać listy pacjentów. My ze swej strony deklarujemy w tym pomoc.

  W poniedziałek i we wtorek (5 i 6 stycznia) pracownicy opolskiego NFZ pełnią dyżur do północy.

  - Można się do nas zgłaszać, by załatwić niezbędne formalności, jeśli ktoś chce założyć nową poradnię POZ, wznowić działalność placówki zamkniętej lub rozszerzyć swoją działalność o kolejne miejsca świadczenia usług z zakresu POZ - zaznacza Beata Cyganiuk. - Czekamy i oferujemy pomoc.

  ZOBACZ:
  Lista przychodni POZ, które podpisały kontrakt z NFZ

  Opolskie przychodnie, które NIE PODPISAŁY kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia

  Lista placówek nocnej i świątecznej opieki, które przyjmują pacjentów całą dobę

  Lista szpitalnych oddziałów ratunkowych, które przyjmują pacjentów

  Lekarze wspierają

  Dr Jerzy Jakubiszyn, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Opolu i przewodniczący konwentu prezesów Okręgowych Izb Lekarskich, zaapelował do wszystkich lekarzy na Opolszczyźnie i w kraju, by wywiesili w swoich placówkach plakat popierający lekarzy POZ. Zaoferował też im pomoc prawną w imieniu wszystkich prezesów izb.

  W stanowisku wydanym przez konwent czytamy m.in. "Wyrażamy pełne poparcie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, którzy protestują przeciwko narzucanym im rozwiązaniom, związanym z pakietem onkologicznym i kolejkowym. Odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponosi minister zdrowia, który całkowicie zignorował pojawiające się od wielu miesięcy stanowiska wszystkich środowisk medycznych".

  - Uważamy za niedopuszczalne przerzucanie przez ministra zdrowia odpowiedzialności na lekarzy za wdrożenie pakietów obciążonych licznymi wadami organizacyjno-finansowymi - podkreśla w ogłoszonym stanowisku dr Jerzy Jakubiszyn. - Wprowadzenie w błąd opinii publicznej przez Ministra Zdrowia i manipulowanie informacjami, np. zarzucanie Porozumieniu Zielonogórskiemu zerwania rozmów, negatywnie wpływa na relacje między lekarzami a ich pacjentami.

  Konwent zadeklarował też ewentualne wsparcie dla lekarzy POZ, gdyby spotkały ich jakiekolwiek szykany ze strony oddziałów NFZ i Ministerstwa Zdrowia.

  - To jest z naszej strony moralne poparcie dla protestujących koleżanek i kolegów - dodaje dr Jerzy Jakubiszyn. - Natomiast czynnie do protestu się nie włączymy.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (73)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (73) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo