Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie wybrać się na długi weekend? TOP 10 miejsc w województwie opolskim

Natalia
Przy dobrej pogodzie szczyty Tatr Zachodnich z odległości ok. 220 kilometrów w linii prostej, są widoczne z Wieży Franciszka Józefa na Kopie Biskupiej. Jej kasztelan zaznaczył nawet na murze kierunek, w którym należy ich wypatrywać. 

Najwyższą górę Opolszczyzny (890 metrów mierzone od poziomu Morza Adriatyckiego) można zdobyć na wiele sposobów. Do najbardziej popularnych i wygodnych należy droga w Cichej Dolnie w Pokrzywnej (wygodny parking, na szlak żółty do schroniska trafimy idąc 300 metrów w górę doliny). Po drodze warto obejrzeć przedwojenną skocznię narciarską, wybudowaną przez Norwega, który osiadł w Prudniku i wspiąć się na ściany skalne dawnego kamieniołomu łupków, wykorzystywanych do krycia dachów.

Chętnie wybierany jest szlak żółty z Jarnołtówka (można sobie skrócić drogę, parkując obok ośrodka wypoczynkowego Ziemowit i podchodząc do szlaku drogą powyżej ośrodka). Najkrótszy po polskiej stronie jest natomiast szlak czerwony z centrum Jarnołtówka, ale na zdobycie Kopy musimy przeznaczyć 2-3 godziny w jedną stronę. 

Godny polecenia jest czeski szlak niebieski, zaczynający się przy dawnym przejściu granicznym w Konradowie. Prowadzi obok ledwie widocznych pozostałości zamku Leuchtenstein, zbudowanego przez biskupów wrocławskich. Nowością dla wytrawnych piechurów jest niebieski szlak wzdłuż granicy z Wieszczyny koło Prudnika na Przełęcz Srebrną i dalej czerwonym na szczyt Kopy. Stąd jednak wejście zajmie nam ok. 3-4 godzin.

Do Jarnołtówka czy Pokrzywnej dojedziemy niektórymi autobusami PKS z Opola do Głuchołaz. Samochodem z Opola wiedzie wygodna droga przez Prudnik (65 km).
Przy dobrej pogodzie szczyty Tatr Zachodnich z odległości ok. 220 kilometrów w linii prostej, są widoczne z Wieży Franciszka Józefa na Kopie Biskupiej. Jej kasztelan zaznaczył nawet na murze kierunek, w którym należy ich wypatrywać. Najwyższą górę Opolszczyzny (890 metrów mierzone od poziomu Morza Adriatyckiego) można zdobyć na wiele sposobów. Do najbardziej popularnych i wygodnych należy droga w Cichej Dolnie w Pokrzywnej (wygodny parking, na szlak żółty do schroniska trafimy idąc 300 metrów w górę doliny). Po drodze warto obejrzeć przedwojenną skocznię narciarską, wybudowaną przez Norwega, który osiadł w Prudniku i wspiąć się na ściany skalne dawnego kamieniołomu łupków, wykorzystywanych do krycia dachów. Chętnie wybierany jest szlak żółty z Jarnołtówka (można sobie skrócić drogę, parkując obok ośrodka wypoczynkowego Ziemowit i podchodząc do szlaku drogą powyżej ośrodka). Najkrótszy po polskiej stronie jest natomiast szlak czerwony z centrum Jarnołtówka, ale na zdobycie Kopy musimy przeznaczyć 2-3 godziny w jedną stronę. Godny polecenia jest czeski szlak niebieski, zaczynający się przy dawnym przejściu granicznym w Konradowie. Prowadzi obok ledwie widocznych pozostałości zamku Leuchtenstein, zbudowanego przez biskupów wrocławskich. Nowością dla wytrawnych piechurów jest niebieski szlak wzdłuż granicy z Wieszczyny koło Prudnika na Przełęcz Srebrną i dalej czerwonym na szczyt Kopy. Stąd jednak wejście zajmie nam ok. 3-4 godzin. Do Jarnołtówka czy Pokrzywnej dojedziemy niektórymi autobusami PKS z Opola do Głuchołaz. Samochodem z Opola wiedzie wygodna droga przez Prudnik (65 km). Archiwum
W czwartek 26 maja wypada Boże Ciało, wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, żeby mieć aż cztery dni wolnego. Zabytki w Opolu, pałac w Mosznej, amfiteatr na Górze św. Anny czy gród rycerski pod Byczyną to atrakcje znane większości turystów. Podpowiadamy, jakie jeszcze miejsca warto odwiedzić podczas długiego weekendu na Opolszczyźnie.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto