Do eksperymentu wybraliśmy zdjęcia kilkunastu popularnych zabytków i atrakcji turystycznych województwa opolskiego. Zadaniem komputera było przekształcenie zdjęcia w impresjonistyczny obraz.
Każdy z przetworzonych obrazów powstał w zaledwie kilka sekund, co przy poziomie ich dopracowania robi duże wrażenie. Wiele z nich mogłoby zostać pomylonych z prawdziwymi dziełami malarzy.
Dla wielu osób fakt, że komputer jest w stanie stworzyć tak zaawansowane grafiki w tak krótkim czasie jest dowodem na to, że w przyszłości sztuczna inteligencja prześcignie osiągnięcia człowieka, a może nawet zawładnie światem. Jak sądzicie, czy już się zbliżamy do momentu, w którym sztuczna inteligencja będzie mogła masowo zastępować np. artystów plastyków lub pisarzy?
Na czym polegał impresjonizm w malarstwie?
Impresjonizm w malarstwie to nurt, który powstał w XIX wieku. Kładzie on nacisk na oddanie wrażeń zmysłowych, szczególnie światła i koloru. Artyści impresjonistyczni malowali szybko, za pomocą krótkich, widocznych pociągnięć pędzla, często rezygnując z precyzyjnych konturów, aby uchwycić ulotne chwile i atmosferę sceny. Charakteryzowało ich zainteresowanie naturą, krajobrazem i codziennym życiem, a obrazy często były malowane na świeżym powietrzu.
Zobacz Q&A z Mandaryną !
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?