Opolskie piłkarki w pogoni za liderem

Zaktualizowano
Anna Suchanek zdobyła swoją pierwszą bramkę w tym sezonie dla Rolnika B. Głogówek, który ma na koncie komplet zwycięstw. Sławomir Jakubowski
Beniaminkowie nie byli przeszkodą dla naszych 1-ligowców. ULKS Bogdańczowice i Rolnik B Głogówek pewnie wygrały i są na podium. Odpowiednio na 2. i 3. miejscu.

Na grę piłkarek z Bogdańczowic na boisku beniaminka w Rzeszowie miło było patrzeć. Nasze grały składnie, szybko i po nieco pół godziny dopięły swego, a akację bramkową wykończyła Gaweł. Na kolejne trafienie, które dałoby pełny spokój, Opolanki czekały ponad 40 minut. W 74. min zdobyła je Hyra, a trzy minuty później kropkę nad “i” postawiła Bielska. W efekcie nasz zespół zachowuje po czterech kolejkach miano niepokonanego. Zanotował tylko remis, a co ważne nie stracił jeszcze choćby gola.

W dobrych nastrojach wracały także popularne Rolniczki. Zespół z Głogówka pewnie ograł bowiem na wyjeździe beniaminka LKS Goczałkowice Zdrój 4-0. Przed tym meczem należało być jednak ostrożnym, gdyż rywalki trzy pierwsze spotkania wygrały (raz zostały jednak ukarane walkowerem).

Tymczasem już po 9 minutach i trafieniach Gogolin oraz Ejzel nasz zespół prowadził 2-0 i do końca kontrolował mecz, podwajając ostatecznie dorobek bramkowy.

Przed naszymi jeszcze jedna seria z teoretycznie łatwiejszymi zespołami, potem derby (10 października) i mecze z akademiczkami z Krakowa. Po nich przekonamy się na co stać Opolanki w bieżących rozgrywkach.

Resovia Rzeszów - ULKS Bogdańczowice 0-3 (0-1)
Bramki dla ULKS: Gaweł, Hyra, Bielska
ULKS: Bar - Stuligłowa (89. Kos), Kaczerewska, Bielska, Kowalczyk (89. Tkaczuk) - Garbicz (79. Banach), Latańska, Małycha, Hyra - Gaweł, Lech (85. Rudzok). Trener Mirosław Krzyształowicz.

Goczałkowice Zdrój - Rolnik B. Głogówek 0-4 (0-3)
Bramki dla Rolnika: Gogolin, Ejzel, Suchanek, Hadelko
Rolnik: Religa - Kiersztajn (83. Bielska), Rudner, Suchanek (83. Sukiennik), Stroka - Sotor, Dubiel, Pawłowska, Gogolin (80. Duda) - Ejzel (83. Globisz), Pardus (20. Hadelko). Trener Stanisław Dyja.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych