Opolskie. Poszukiwani przedsiębiorcy, którzy chcą nawiązać współpracę z naukowcami

Oprac. Edh
Przedsiębiorstwa, które wezmą udział w projekcie uzyskają wsparcie doradcze, szkoleniowe, a osoba, która w firmie bezpośrednio będzie współpracować z naukowcem otrzyma wynagrodzenie
Przedsiębiorstwa, które wezmą udział w projekcie uzyskają wsparcie doradcze, szkoleniowe, a osoba, która w firmie bezpośrednio będzie współpracować z naukowcem otrzyma wynagrodzenie sxc.hu
Do 30 czerwca 2014 r. potrwa rekrutacja przedsiębiorstw chcących nawiązać współpracę z naukowcami w ramach bezpłatnego projektu.

Celem projektu unijnego pt.: „Efektywny transfer wiedzy z nauki do przemysłu w województwie opolskim” jest wypracowanie innowacji w biorących w nim udział firmach i stworzenie modelu współpracy pomiędzy biznesem a nauką. Przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw mających siedzibę na Opolszczyźnie.

Pierwsze konsultacje z pracownikami uczelni wyższych rozpoczną się jesienią. Naukowcy przyjadą do firm i po zapoznaniu się z ich funkcjonowaniem, zaproponują zmiany, które pomogą usprawnić ich działanie.

Projekt jest szczególnie ważny dla firm, które zamierzają sięgnąć po dofinansowanie unijne na innowacje z puli na lata 2014 – 2020 (nabór ruszy prawdopodobnie w I kwartale 2015 roku). Aby uzyskać pieniądze, konieczne będzie wykazanie współpracy z sektorem B+R.

Ponadto, przedsiębiorstwa, które wezmą udział w projekcie uzyskają wsparcie doradcze, szkoleniowe, a osoba, która w firmie bezpośrednio będzie współpracować z naukowcem otrzyma wynagrodzenie. To także możliwość uczestniczenia w projekcie międzynarodowym.

Jego liderem jest Samorząd Województwa Opolskiego, a partnerami są Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Mannheim z Niemiec. Ten ostatni daje możliwość konsultowania propozycji innowacji z ekspertami zagranicznymi.

Wszelkie szczegóły dotyczące zasad rekrutacji i uczestnictwa w projekcie znajdują się na stronie www.etw.opolskie.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

r
rob
Czy taki jeden doktorek z drugim i rektorkiem i profesorkiem wiedzą lepiej jak prowadzi się firmę?
U
UE
Brak chetnych firm do projektu :)
więc zachęcamy ułatwieniami w przyszłych naborach na dofinansowanie?
Pracownik firmy dostanie 1.000PLN na rękę, a osoby prowadzące projekt (kierownik, konsultanci, specjaliści) zagospodarują 90 % budżetu projektu :)
No ale firma po zakończeniu projektu będzie super innowacyjna i konkurencyjna na rynku.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie