Opolskie rozdania

Kasp
Zakończyła się runda wstępna rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Zadrob Continental Opole jako jedyny z Opolszczyzny zakwalifikował do walki o II ligę.

Wysoki poziom towarzyszył VI mistrzostwom Polski spółdzielczości mieszkaniowej. Gościny brydżystom udzielił Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy SM "Opawa" w Głuchołazach. Dobrze spisali się reprezentanci okręgu opolskiego. Największy sukces odnieśli nasi brydżyści w turnieju par na maxy, zajmując trzy pierwsze miejsca. Oto kolejność: 1. A. Klimala-A. Mikuła (Opole), 2. L. Ziębą-K. Sandurski (Brzeg) 3. P. Gumiński-A. Czepil (Nysa). Na drugiej pozycji (turniej par na impy) uplasowali się A. Pieczara i Z. Duchniak z Nysy, a najwyższą, trzecią lokatę w turnieju indywidualnym zajął S. Janocha z Brzegu. A. Czepil był szósty.
Turniej teamów wygrały Katowice, Opole (A. Czech, R. Grzelak, A. Klimala, A. Mikuła) zajęło piąte miejsce, a Brzeg (L. Majdański, S. Janocha, K. Sandurski, L. Zięba) uplasował się na szóstej pozycji. Generalna punktacja indywidualna: 1. R. Kielczewski, 2. Buras (obaj Bielsko-Biała), 3. A. Klimala, 6. A. Mikuła. Generalna punktacja drużynowa: 1. Bielsko-Biała, 2. Opole, 3. Rybnik.
W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się kolejny turniej o mistrzostwo ligi okręgowej. Na razie prowadzi Rekosbud Opole, przed KKS Kluczbork i Pomologią Prószków. W poniedziałek w Pokrzywnej z udziałem 112 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozpocznie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.