Opolskie Spotkania Medyczne na Uniwersytecie Opolskim – dostępne online dla wszystkich

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Prof. Marian Klinger zainauguruje "Opolskie Spotkania Medyczne"  20 bm. wykładem „Droga do zdrowego, długiego życia prowadzi przez nerki”.
Prof. Marian Klinger zainauguruje "Opolskie Spotkania Medyczne" 20 bm. wykładem „Droga do zdrowego, długiego życia prowadzi przez nerki”. UO
Niezwykłą serię wykładów popularnonaukowych adresowanych do wszystkich zainteresowanych swoim zdrowiem przygotowali naukowcy z Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Wystarczy kliknąć, by słuchać.

- Jesteśmy przekonani, że organizowanie wykładów popularnonaukowych dla społeczeństwa, które starzeje się, ale jednocześnie dostrzega atuty tzw. zdrowego stylu życia może być świetną platformą edukacyjną – mówi pomysłodawca cyklu, prof. Dariusz Soszyński, kierownik Zakładu Fizjologii Wydziału Lekarskiego. - To niepowtarzalna okazja do popularyzacji wiedzy medycznej, do konfrontacji z wyobrażeniami i stereotypami, wreszcie do obalenia wielu mitów medycznych, choćby tych związanych ze szczepionkami przeciw Covid-19. Kolejnym celem medycznych spotkań jest zapoznanie słuchaczy z profesjonalnymi poradami i zaleceniami, które - poparte badaniami naukowymi - mogą istotnie poprawić jakość ich życia.

W każdą trzecią środę miesiąca, od października do lipca, o godz. 18 wystarczy kliknąć w link dostępny na stronie UO, by usłyszeć wiele ciekawych i ważnych dla naszego zdrowia informacji. - Szybko, bezpiecznie i od najlepszych fachowców! Bez logowania się, zakładania konta - zachęca Maciej Kochański, rzecznik prasowy UO.

"Opolskie Spotkania Medyczne" zaczną się 20 października wykładem „Droga do zdrowego, długiego życia prowadzi przez nerki”, który wygłosi prof. dr hab. n. med. Marian Klinger, znany i ceniony nefrolog, kierownik Kliniki Chorób
Wewnętrznych i Nefrologii Wydziału Lekarskiego UO.

Każde ze spotkań potrwa około godziny, z czego 30-40 minut zajmie wykład, a reszta czasu zostanie przeznaczona na odpowiedzi wykładowcy na ewentualne pytania zadane w komentarzach; ze względów technicznych nie będzie możliwa
dyskusja na żywo. Wydarzenia będą miały charakter prezentacji wygłaszanej przez wykładowcę live, zostaną jednak nagrane i umieszczone na platformie YouTube na koncie uczelni, będzie więc można w każdej chwili je odtworzyć.

Kolejne wykłady będą poświęcone dolegliwościom kręgosłupa, szczepieniom, zdrowemu stylowi życia w czasach pandemii, wcześniakom, zdrowemu odżywianiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska