Opolskie szpitale w ogólnopolskim rankingu 2016

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
WCM w Opolu zajęło piąte miejsce w Rankingu Szpitali 2016 Bezpieczny Szpital Przyszłości.
WCM w Opolu zajęło piąte miejsce w Rankingu Szpitali 2016 Bezpieczny Szpital Przyszłości. Sławomir Mielnik (O)
Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu zajęło najwyższe spośród opolskich szpitali - piąte - miejsce w Rankingu Szpitali 2016 – Bezpieczny Szpital Przyszłości w Top 100 szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych.

Ocenie poddawano zarządzanie jednostką, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług, komfort pobytu pacjenta, analizę skarg, SOR i przyznane certyfikaty. - Ten sukces cieszy nas bardzo. W ubiegłym roku w tym rankingu zajęliśmy 24. miejsce - podkreśla Małgorzata Lis-Skupińska, rzeczniczka prasowa WCM.

Szpital Wojewódzki w Opolu w Top 100 był na 13. miejscu, a na 42. - szpital w Nysie. I te trzy placówki zajęły trzy kolejne miejsca w zestawieniu wojewódzkim. Na 2. miejscu w ogólnopolskim rankingu szpitali niezabiegowych znalazł się Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny z Opola, a na 6. - Stobrawskie Centrum Medyczne z Kup.

Ranking przygotowało po raz 13. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i firma doradcza IDEA Trade. Zwycięzcą w Top 100 zostało Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska