Opolskie Wodociągi i Kanalizacja dały 100 tys. zł na kierunek lekarski Uniwersytetu Opolskiego

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, wiceprezesi WiK: Mateusz Filipowski i Beata Teresińska oraz prof. Marek Masnyk.
Prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, wiceprezesi WiK: Mateusz Filipowski i Beata Teresińska oraz prof. Marek Masnyk. Sylwester Koral/UO
Darowizna WiK zasiliła konto opolskiej medycyny, na którym uzbierano już 3,5 mln zł od samorządów i firm z całej Opolszczyzny.

- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tak znaczne wsparcie –powiedział rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Marek Masnyk. – Odwiedziłem dziś budowę Collegium Medicum i serce rośnie gdy widać, jak szybko posuwają się prace. Jeszcze niedawno mówiliśmy o dotacjach na cele budowlane, a dziś przeznaczamy pieniądze na specjalistyczne wyposażenie sal dydaktycznych.

Pieniądze przekazane dziś uczelni przez spółkę miejską Wodociągi i Kanalizacja wydane zostaną właśnie na ten cel.

- Pragniemy, by nasza darowizna została spożytkowana na zakup technologii poszerzonej rzeczywistości do nauki o sercu – powiedziała Beata Teresińska, wiceprezes WiK ds. finansowych.

- To szczególny projekt, a właściwie jego pierwsza część, bo po udostępnieniu technologii poszerzonej rzeczywistości dotyczącej serca będziemy się przygotowywać do nauczania w ten sposób anatomii człowieka – przyznała prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, prorektor UO, odpowiedzialna za tworzenie kierunku lekarskiego.

Obecny na spotkaniu wiceprezydent Opola Maciej Wujec podziękował władzom uczelni za determinację, z jaką walczyły o kierunek lekarski. – Fakt, że zgłosiło już ponad tysiąc kandydatów świadczy o tym, jak ważna jest możliwość studiowania medycyny w Opolu – powiedział.

- Wierzymy, że za kilka lat szeregi lekarzy na Opolszczyźnie zasilą świetni medycy wykształceni na Uniwersytecie Opolskim – dodał Mateusz Filipowski, wiceprezes WiK ds. technicznych i inwestycyjnych. Jednocześnie zapewnił, że stutysięczna dotacja na pewno nie jest ostatnią ze strony jego firmy.

W powstającym przy ul. Oleskiej gmachu Collegium Medicum trwają już prace wykończeniowe. W połowie sierpnia odbędzie się odbiór techniczny, a potem zacznie wyposażanie obiektu.

We wrześniu całość ma być oddana pod klucz. Pierwsi studenci rozpoczną naukę medycyny w październiku.

Uniwersytet Opolski przejął Wojewódzkie Centrum Medyczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska