Opolskie zoo za ogrzewanie zapłaci trzy razy więcej niż planowało. Co z cenami biletów?

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Na ten moment nie ma mowy o żadnych podwyżkach cen biletów czy rezygnacji z jakiejkolwiek inwestycji.
Na ten moment nie ma mowy o żadnych podwyżkach cen biletów czy rezygnacji z jakiejkolwiek inwestycji. Mirela Mazurkiewicz
W związku z rekordowymi cenami ogrzewania opolski ogród zoologiczny wyda w tym roku o 640 tys. złotych więcej niż zaplanował.

W ubiegłym roku w zoo w Opolu rozpoczęła się wymiana starych, nieekologicznych pieców węglowych na system ogrzewania gazowego i fotowoltaikę. Szacunkowy koszt inwestycji to 5 mln zł.

Sam proces modernizacji ogrzewania w zoo jest jednak czasochłonny, ponieważ prac nie można prowadzić w okresie jesienno-zimowym - trzeba bowiem zagwarantować ogrzewanie dla wielu ciepłolubnych gatunków zwierząt.

- Już od kilku miesięcy trwają bardzo intensywne prace związane z gazyfikacją naszego ogrodu. Kotłownie węglowe zostaną zastąpione kotłowniami gazowymi, przez co staniemy się już w całości ekologicznym ogrodem zoologicznym. W związku ze zmianą paliwa i rosnącymi cenami musieliśmy zaktualizować nasz budżet, jaki przewidzieliśmy na te zadanie- tłumaczy Miłosz Bogdanowicz, rzecznik prasowy opolskiego ogrodu zoologicznego.

Do przetargu na dostawę ciepła na cały okres grzewczy, czyli od września do maja, zgłosiła się tylko jedna firma - PGNiG, proponując kwotę 952 tys. zł, czyli o 640 tys. zł większą, niż pierwotnie zakładano.

- Chcieliśmy wydać nieco ponad 300 tyś., ale w obecnej sytuacji ekonomiczno-gospodarczej jest to kwota po prostu nierealna - przyznaje Bogdanowicz.

Jak zapewniają władze zoo, na ten moment nie ma mowy o żadnych podwyżkach cen biletów czy rezygnacji z jakiejkolwiek inwestycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska