Opolszczyzna. O fundusze unijne mogą się starać mieszkańcy trzech powiatów

Tomasz Dragan [email protected]
Kamil Rudziński i Aleksandra Kołodziejczyk liczą, że stowarzyszenie Pokój dostanie pieniądze na organizację imprezy. (fot. Tomasz Dragan)
Kamil Rudziński i Aleksandra Kołodziejczyk liczą, że stowarzyszenie Pokój dostanie pieniądze na organizację imprezy. (fot. Tomasz Dragan)
Chodzi o powiaty opolski, brzeski i namysłowski. Stowarzyszenie Stobrawski Zielony Szlak ma do rozdania ponad 400 tys. zł dla organizacji społecznych. Nabór wniosków ruszy w kwietniu.

Chodzi głównie o małe stowarzyszenia działające w ramach jednego lub kilku sołectw. Szansę na pieniądzem mają również kościoły i związki wyznaniowe a nawet gminy.

Zobacz: W Kluczborku pomogą założyć stowarzyszenie

Stowarzyszenie chce przekazać pieniądze tym organizacjom, które przedstawią najciekawsze pomysły.

- Chcemy zorganizować wydarzenie pod nazwą Stobrawski Festiwal Produktów Lokalnych – mówi Kamil Rudziński, działacz stowarzyszenia "Pokój”, które ma szansę na dofinansowanie z innego programu pilotowanego przez Stobrawski Zielony Szlak. – Liczymy na 25 tys. zł, które w całości pójdą na przygotowanie imprezy. Zależy nam na promocji miejscowych wyrobów rzemieślniczych, artystycznych a nawet spożywczych. Właśnie będziemy rozpoczynać rekrutację wśród chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w naszym festiwalu.

Zobacz: Gorzów Sląski. Miasto skorzystało z pieniędzy dla wiosek

Jacek Płaczek, prezes Stobrawskiego Zielonego Szlaku już teraz zachęca wszystkie lokalne organizacje do starania się o kolejne unijne fundusze.

O pieniądze mogą starać się stowarzyszenia działające na terenie powiatu namysłowskiego, brzeskiego oraz opolskiego. Wnioski będzie można składać od kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska