Ruszył portal internetowy promujący gospodarstwa agro- i ekoturystyczne, restauracje, hotele i inne placówki, głównie z powiatów oleskiego i kluczborskiego.

Placówki te wchodzą w skład pierwszego w Polsce klastra turystycznego. Należy do niego także Uniwersytet Opolski.

Zobacz: Czym Opolszczyzna może przyciągać turystów?

Przykład - chcesz wypocząć w Agrochatce w Biadaczu? Wchodzisz na stronę: www.e-kolot.pl.

Jeśli jesteś cudzoziemcem, zamiast pl. wklepujesz de lub eu i możesz sobie obejrzeć ekologiczne wnętrza, i to dokładnie, bo sfilmowane kamerą obrotową, zarezerwować miejsce na wskazany adres mailowy, albo rozpytać o ofertę samych właścieli na skype, GG.

Tak m.in. promują się członkowie klastra. Do tego rusza zachwalająca ich ofertę i nasze tereny duża kampania w mediach, m.in. spoty reklamowe, które będą emitowane od czwartku do niedzieli rano na antenie TVN24.

Zobacz: Opolskie gminy inwestują w sport i turystykę

Pieniądze, prawie pół miliona złotych, na promocję, a przede wszystkim na stworzenie portalu przy współpracy z klastrem turystycznym z Brandenburgii pochodzą z projektu finansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pomysłodawczynią projektu jest m.in. Maria Żurek z kluczborskiego starostwa, współzałożycielka Kluczborsko - Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i klastra.

- Takiej promocji w pojedynkę byśmy nie zorganizowali - przyznaje Barbara Stodoła, właścicielka gospodarstwa agroturystycznego w Bogdańczowicach podczas wczorajszego seminarium w Kluczborku podsumowującego projekt.