reklama

Opozycja nie chce wiatraków w Kluczborku [wideo]

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Zaktualizowano 
- Wokół Kluczborka mogą stanąć nawet 32 wiatraki, na razie wydano 14 decyzji lokalizacyjnych - mówi Adam Habrajski z komitetu protestacyjnego, obok stoi radny Piotr Rewienko. Protestujący wydali ulotkę z listem otwartym przeciwko budowie elektrowni wiatrowych.
- Wokół Kluczborka mogą stanąć nawet 32 wiatraki, na razie wydano 14 decyzji lokalizacyjnych - mówi Adam Habrajski z komitetu protestacyjnego, obok stoi radny Piotr Rewienko. Protestujący wydali ulotkę z listem otwartym przeciwko budowie elektrowni wiatrowych. Mirosław Dragon
Komitet protestacyjny i radni z opozycji napisali list otwarty przeciwko budowie elektrowni wiatrowych w gminie. Według planów gminy wiatraki mają stanąć w 4 wioskach.

Mieszkańcy Kujakowic, Krzywizny, Kuniowa i Smard otrzymali kolorowe ulotki z listem otwartym w sprawie wiatraków.

Pod listem podpisali się Adam Habrajski i Rafał Lasek z komitetu protestacyjnego, radni z opozycyjnej Wspólnoty dla Rodziny: Henryk Fraszek i Piotr Rewienko, a także rajcy powiatu: Leszek Krzyżanowski i Mariusz Buczek (obaj z WdR) oraz Stanisław Konarski i Tadeusz Konarski (obaj z Porozumienia Samorządowego).

Kluczborska gmina wydała już decyzje lokalizacyjne na 14 wiatraków.

- Sam myślałem kiedyś, że elektrownie wiatrowe to coś ekologicznego i zdrowego - mówi radny Piotr Rewienko (Wspólnota dla Rodziny). - Opracowania specjalistów wykazują jednak, że niosą ze sobą zagrożenia dla zdrowia.

- Nie jestem przeciwnikiem elektrowni wiatrowych, stałem pod wiatrakiem i nic złego się nie działo - odpowiada wiceburmistrz Andrzej Nowak.


- Co protestujący piszą w liście otwartym?
- Kiedy wiatraki staną koło Kluczborka?
Czytaj w piątek (25 maja) w tygodniku "NTO Olesno-Kluczbork" - bezpłatnym dodatku do papierowego wydania "Nowej Trybuny Opolskiej" - lub kup e-wydanie NTO.

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 42

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość

Uważam że wiatraków jest stanowczo za mało,potrzeba jest ich dużo więcej.Z podatków za wiatraki tylko 2 szt.w Kuniowie mają nową droge.SUPER!

G
Gość

Dokładnie tak -najpierw poczytaj o wiatrakach i ich wpływie a potem pisz tu swoje idiotyczne komentarze 

G
Gość

Trzeba być mocno ograniczonym, żeby nie zrozumieć, że nie chodzi o wiatraki, ale o odległości ich ustawiania od domostw !

I te własnie odległości są  u nas problemem !

To własnie przydupasy władzy się ośmieszają - pisząc komentarze poniżej dna merytorycznego 

G
Gość
W dniu 27.10.2014 o 14:00, Zenek. napisał:

Postawcie je na polach Habrajskiego Rewienko niech je poświęci i bedzie git wsyscy zadowoleni, a wstretne Pisiory dalej bedą biedolic że Kopaczka nic nie robi w sprawie żródeł odniawialnych. Ciemnota.

Zgadza się, próbowali zrobić aferę z nadajnikiem komórkowym na szpitalu. Kiedy zwrócono im uwagę, że takie same są na wieżach kościołów, to się przymknęli:-)

Z
Zenek.

Postawcie je na polach Habrajskiego Rewienko niech je poświęci i bedzie git wsyscy zadowoleni, a wstretne Pisiory dalej bedą biedolic że Kopaczka nic nie robi w sprawie żródeł odniawialnych. Ciemnota.

G
Gość
W dniu 19.06.2013 o 07:58, sieciarz napisał:

Na stronie urzędu pisze: ``Odbiór odpadów po 1 lipca 2013r.Urząd Miejski w Kluczborku informuje, żew miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień 2013r.odpady komunalne będą odbierane przez firmy, z którymi mieszkańcy/właściciele nieruchomości mieli dotychczas podpisane umowy.Za odbiór odpadów zapłaci Gmina Kluczbork.Odpady należy gromadzić w pojemnikach, które dotychczas znajdowały się na nieruchomościach.Kosztem ponoszonym przez mieszkańców/właścicieli nieruchomości będzieopłata za  gospodarowanie odpadami komunalnymiw wysokości wyliczonej zgodnie ze złożoną deklaracją o wysokości opłaty.Opłatę za gospodarowanie odpadami należy uiszczać na rachunekUrzędu Miejskiego w Kluczborku lub w kasie Urzęduw terminie do dnia 31 lipca 2013r. , a następnie do końca każdego miesiąca.W miesiącu czerwcu i lipcu mieszkańcy/ właściciele nieruchomości zostaną listownie poinformowani o wysokości opłaty oraz o indywidualnych numerach kont, na które należy wpłacać opłatę.Sytuacja powyższa jest podyktowana nierozstrzygnięciem przetargu na odbiór   i zagospodarowanie odpadów komunalnych, w związku ze  złożeniem odwołania od wyniku przetargu przez jednego z oferentów.Nie ma prawnej możliwości zrezygnowania z poboru opłaty za gospodarowanie odpadami.`` Czy to znaczy, że za taką samą zbiórkę śmieci bez segregacji i przez te same firmy, jak do tej pory zapłacimy od lipca do września 100% więcej ? Jeśli to prawda, to byłby to skandal ! Jeśli nic się nie zmienia to nie zmienia się również stawka za wywóz ! Mam nadzieję, że jest to błędna interpretacja zdania :``Nie ma prawnej możliwości zrezygnowania z poboru opłaty za gospodarowanie odpadami.`` Z poboru nie można zrezygnować, ale stawkę można ustalić na poziomie jak dotychczas ! 

Jeśli się nie mylę, to odbiór będzie chyba tylko raz w miesiącu.

Gminy mniej więcej zastosowały stawkę dla Firmy wywozowej 4,50 zł./posesję, reszta to zysk Gminy.

Czyżbym się mylił ?

Niech ktoś z Gminy rozjaśni mi te mętne wyliczenia.

 

 

 

 

 

G
Gość
W dniu 11.06.2013 o 20:36, jołzef napisał:

W niemczech, holandii, norwegii wiatrak koło wiatraka. Nikt nie protestuje i wszystkim się opłaca.................ech ludzie z Kluczborka to zacofani. A może to chodzi, że postawią na polu sąsiada i sąsiad zarobi???

Jakby to był taki zarobek, to ,,inwestor" kupiłby na w łasność ze 4 ha i pobudował NA WŁASNEJ ZIEMI z 10 wiatraków.

Czemu chcą przepłacać ? Nie umieją liczyć ?

G
Gosia z Wielunia

W niedzielę, w gminie Mokrsko powiecie wieluńskim odbyło się referendum w sprawie wiatraków. Frekwencja wyniosła 47%. Przeciwko budowie wiatraków było 80% głosujących, za 20%. Wiatraków więc w gminie Mokrsko nie będzie. Ludzie nie dali się zmanipulować propagandystom inwestora i wygrali. Doskonały przykład do naśladowania. W linii prostej Mokrsko leży 25km od Kluczborka. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.wiatraki-mokrsko.pl.

 

G
Gość

PANOWIE Z GMINY CHYBA SIĘ MOCNO POGUBILI!!!! ZATEM NIECH SAMI PŁACĄ!!!

s
sieciarz

Na stronie urzędu pisze: ``Odbiór odpadów po 1 lipca 2013r.

Urząd Miejski w Kluczborku informuje, że

w miesiącach lipiec, sierpień, wrzesień 2013r.

odpady komunalne będą odbierane przez firmy, z którymi mieszkańcy/właściciele nieruchomości mieli dotychczas podpisane umowy.

Za odbiór odpadów zapłaci Gmina Kluczbork.

Odpady należy gromadzić w pojemnikach, które dotychczas znajdowały się na nieruchomościach.

Kosztem ponoszonym przez mieszkańców/właścicieli nieruchomości będzie

opłata za  gospodarowanie odpadami komunalnymi

w wysokości wyliczonej zgodnie ze złożoną deklaracją o wysokości opłaty.

Opłatę za gospodarowanie odpadami należy uiszczać na rachunek

Urzędu Miejskiego w Kluczborku lub w kasie Urzędu

w terminie do dnia 31 lipca 2013r. , a następnie do końca każdego miesiąca.

W miesiącu czerwcu i lipcu mieszkańcy/ właściciele nieruchomości zostaną listownie poinformowani o wysokości opłaty oraz o indywidualnych numerach kont, na które należy wpłacać opłatę.

Sytuacja powyższa jest podyktowana nierozstrzygnięciem przetargu na odbiór   i zagospodarowanie odpadów komunalnych, w związku ze  złożeniem odwołania od wyniku przetargu przez jednego z oferentów.

Nie ma prawnej możliwości zrezygnowania z poboru opłaty za gospodarowanie odpadami.``

 

Czy to znaczy, że za taką samą zbiórkę śmieci bez segregacji i przez te same firmy, jak do tej pory zapłacimy od lipca do września 100% więcej ?

 

Jeśli to prawda, to byłby to skandal !

 

Jeśli nic się nie zmienia to nie zmienia się również stawka za wywóz !

 

Mam nadzieję, że jest to błędna interpretacja zdania :

``Nie ma prawnej możliwości zrezygnowania z poboru opłaty za gospodarowanie odpadami.``

 

Z poboru nie można zrezygnować, ale stawkę można ustalić na poziomie jak dotychczas !

 

G
Gosia z Wielunia

W niedzielę, w gminie Mokrsko powiecie wieluńskim odbyło się referendum w sprawie wiatraków. Frekwencja wyniosła 47%. Przeciwko budowie wiatraków było 80% głosujących, za 20%. Wiatraków więc w gminie Mokrsko nie będzie. Ludzie nie dali się zmanipulować propagandystom inwestora i wygrali. Doskonały przykład do naśladowania. W linii prostej Mokrsko leży 25km od Kluczborka. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.wiatraki-mokrsko.pl.

 

 

G
GOŚĆ1

widze niektorym marzy sie epoka kamienia lupanego,wszedzie w krajach rozwinietych stoja wiatraki tylko u nas nie mogą,a opozycja ... no coz opozycja cokolwiek jest robione zawsze jest na NIE szczegolnie WdR

w
wieśniara

Przez te wiatroki to krowy bydom dawać kwaśne mlyko a kury bydom znosić jaja na twardo:)

w
wiatrak

jak tacy ludzie moga byc u wladzy?kto ich wybral? 

G
Gość

A w jakiej odległości od domów  stawia się  te wiatraki w Niemczech, Holandii, Norwegii itd?Widziałeś jeden z drugim? Nie?

To się przyjrzyj !  I zobacz u nas.

Naucz się jeden z drugim czytać ze zrozumieniem. Nie chodzi o same wiatraki, choć i tu jest wiele kontrowersji- podobno ilość energii potrzebna do wyprodukowania i postawienia takiego wiatraka jest o wiele  wyższa niż jego wydajność. Ale głównie chodzi o zdrowie ludzi zamieszkujących w pobliżu farm wiatrowych. Poczytaj trochę na ten temat - to możemy wówczas podyskutować. POczytaj o bezpiecznych odległościach, itd.   Oby ludziom zamieszkującym w skandalicznie bliskich odległościach (bo władza wydała takie pozwolenia) zdrowie dopisywało. Czas pokaże, kto miał rację. Oby nie było za późno.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3