Orlen Superliga. Gwardia Opole tylko do przerwy stawiała opór Górnikowi Zabrze [ZDJĘCIA]

Górnik Zabrze - Gwardia Opole 29:19
Górnik Zabrze - Gwardia Opole 29:19 Lucyna Nenow
Gwardia Opole nie będzie miło wspominać swojego występu w Zabrzu. W spotkaniu 2. kolejki Orlen Superligi uległa tamtejszemu Górnikowi aż 19:29.

Opolanie nie byli faworytem tej rywalizacji, ale po ich postawie w początkowej fazie meczu można było przypuszczać, że na dystansie całego spotkania nieco mocniej postawią się Górnikowi. Po kilku minutach gwardziści prowadzili bowiem 5:2 z zespołem, który w tym sezonie powszechnie uznawany jest za głównego kandydata do zdobycia brązowego medalu.

Taki zryw zespołu z Opola wyraźnie podrażnił szczypiornistów Górnika. Nie trzeba było długo czekać, by to oni przejęli inicjatywę. W 18. minucie to oni wygrywali już 9:6. Kolejne trzy gole zdobyła Gwardia, ale ostatnie fragmenty pierwszej połowy znów należały do ekipy z Zabrza. Mimo to jego przewaga na półmetku była na tyle nieznaczna (13:11), że goście mieli wtedy pełne prawo myśleć o sprawieniu niespodzianki.

Scenariusz drugiej części gry był już jednak zupełnie inny. Upłynęła ona pod znakiem totalnej dominacji Górnika. Jego zawodnicy zaraz po przerwie narzucili swoje warunki gry, a Gwardia choćby przez moment nie była na to w stanie skutecznie odpowiedzieć. Koszmarem dla opolskich szczypiornistów był bramkarz gospodarzy Piotr Wyszomirski, który zanotował aż 45-procentową skuteczność obron (13/29) i został wybrany graczem meczu. W ofensywie z kolei opolan raz po raz nękali rozgrywający Damian Przytuła i Taras Minotskyi (obaj zdobyli po 7 goli).

Gwardziści nie mogą jednak zbyt długo rozpamiętywać wysokiej porażki w Zabrzu, ponieważ kolejna potyczka ligowa czeka ich już w czwartek 7 września. O godz. 18 podejmą oni wtedy w Stegu Arenie Grupę Azoty Unię Tarnów. I w tym spotkaniu będą mieć znacznie większe szanse na odniesienie sukcesu.

Górnik Zabrze - Gwardia Opole 29:19 (13:11)
Górnik: Wyszomirski, Ligarzewski - Przytuła 7, Minotskyi 7, Szyszko 6, Tokuda 4, Artemenko 3, Dudkowski 1, Krawczyk 1, Wąsowski, Bachko, Ilchenko, Bogacz.
Gwardia: Ałaj, Malcher - Hryniewicz 4, Kawka 4, Jankowski 3, Chychykalo 3, Monczka 2, Jędraszczyk 2, Sosna 1, Jendryca, Wojdan, Wandzel, Milewski, Scisłowicz, Stempin, Zawadzki.
Kary: Górnik - 10 min., Gwardia - 6 min.