Orlik Opole pokonał Naprzód Janów 7:0

Łukasz Korzeniowski zdobył dwie bramki dla Orlika.
Łukasz Korzeniowski zdobył dwie bramki dla Orlika. fot. Mariusz Matkowski
Wczoraj (21 kwietnia) w pierwszym meczu grupowym mistrzostw Polski juniorów opolski Orlik bez większych problemów pokonał rywali z Janowa.
Orlik Opole pokonal Naprzód Janów 7:0

Orlik Opole - Naprzód Janów 7:0

Urodzinowy prezent zrobił sobie Tomasz Szatkowski, bramkarz Orlika. Zachował czyste konto i został uznany za najlepszego zawodnika meczu.

Spotkanie ustawiła I tercja, a właściwie jej trzy minuty. W ciągu kilkudziesięciu sekund opolanie strzelili rywalom aż trzy bramki obejmując prowadzenie 4:0. Później Orlik nadal atakował, ale zawodnicy grali zbyt indywidualnie. Każdy chciał zdobyć bramkę, na czym cierpiała skuteczność zespołu. W kolejnych tercjach opolanie dopisali jednak kolejne dwa trafienia.

- Mieliśmy sporą przewagę od początku meczu - powiedział Jerzy Pawłowski, trener Orlika. - Kiedy wysoko prowadziliśmy po pierwszej tercji, później trudno było zmusić się moim zawodnikom do takiej samej koncentracji.