Orlik Opole powalczył z GKS-em Katowice, od GKS-u Tychy dostał "tęgie baty"

W piątek Aleksiej Trandin zdobył bramkę, w niedzielę zanotował dwie asysty. Oba mecze jednak Orlik przegrał. Sławomir Jakubowski
Dwie porażki i bilans 4:15 to ogólny wynik Orlika Opole w weekendowych starciach z mistrzem i wicemistrzem Polski.

Przypomnijmy, iż nasi hokeiści na lodzie w piątek mierzyli się z GKS-em Katowice i po walce przegrali z liderem PLH 2:5.

Goście w Toropolu prowadzili już po niespełna ośmiu minutach gry, gdy najpierw pięknym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Maciej Urbanowicz, a po dłuższej chwili Tomasz Malasiński wykorzystał błąd opolan, którzy grali w przewadze!

Co prawda niebawem kontaktowego gola zdobył Władysław Jełakow, ale dwie bramki dla katowiczan w drugiej tercji mocno uspokoiły ich grę. Nadzieje miejscowych obudziło trafienie Aleksieja Trandina na początku trzeciej odsłony, ale już więcej nie dało się zrobić.

W niedzielę z kolei opolanie długo całkiem przyzwoicie prezentowali się w Tychach. Niestety, to były dobre fatalnego początki. Bo o ile po pierwszej tercji był remis 0:0, o tyle w kolejnej zostali rozbici, gdyż dali sobie zaaplikować aż sześć bramek w 17 minut. Co prawda w trzeciej walczyli jeszcze o honor, ale przed „dwucyfrówką” się nie obronili.

Tymczasem już we wtorek o godz. 18.30 Orlika czeka kolejne spotkanie u siebie gdy to ugości w Toropolu Zagłębie Sosnowiec.

GKS Tychy - Orlik Opole 10:2 (0:0, 6:0, 4:2)
Bramki:
1:0 Komorski 21., 2:0 Rzeszutko - 25., 3:0 Galant - 27., 4:0 Michnow - 31., 5:0 Rzeszutko - 32., 6:0 Sykora - 37., 7:0 Rzeszutko - 46., 7:1 Przygodzki - 49., 8:1 Bagiński - 50., 9:1 Galant - 57., 9:2 Jełakow - 58., 10:2 Witecki - 60.
GKS: Murray - Pociecha, Ciura, Sykora, Komorski, Michnow - Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Kolarz, Novajovsky, Szczechura, Cichy, Jeziorski - Bizacki, Kalinowski , Galant, Witecki.
Orlik: Tolonen - Kostek, Wojdyła, Trandin, Szydło, Przygodzki - Gawlik, Bychawski, Svitac, Jełakow, Gołowin - Sznotala, Obrał, Wołkow, Skrodziuk, Gorzycki oraz Rzekanowski.
Minuty karne:
10 - 4.

Pozostałe mecze 15. i 16. kolejki:
26.10:
Automatyka Gdańsk - Zagłębie Sosnowice 3:5, Energa Toruń - Kadra PZHL 8:2, GKS Jastrzębie - Cracovia Kraków 4:3, Polonia Bytom - GKS Tychy 4:2, Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ 5:2.
21.10: Podhale - JKH GKS 1:0, Zagłębie - Polonia 6:2, Energa - Automatyka 4:0, Unia - GKS Katowice 1:4. Mecz Cracovia - Kadra odbędzie się 28.11