Orlik Opole przegrał ważny mecz z Automatyką Gdańsk

Niestety, Nick Vilardo znowu się nie popisał.
Niestety, Nick Vilardo znowu się nie popisał. Grzegorz Olkowski
Porażki w meczu o przysłowiowe "sześć punktów" doznali hokeiści na lodzie Orlika Opole. W ważnym starciu ulegli na wyjeździe Automatyce Gdańsk 1:3.

Przed tym meczem co prawda gospodarze byli wyżej w tabeli, ale mieli tylko dwa punkty więcej. Poza tym w ostatnim meczu na ich lodowisku pomiędzy tymi ekipami wygrali goście, a wszystkie trzy gole dla nich zdobył Aleksiej Trandin.

Rosjanin trafił też w tym starciu, a uczynił to po indywidualnej akcji w 5. minucie spotkania. Miejscowi wyrównali jednak tuż po upływie podobnego okresu drugiej odsłony po trafieniu Jakuba Stasiewicza, który zaskoczył Nicka Villardo.

Amerykański golkiper opolan przez długi czas bronił bardzo dobrze, ale popełnił jeszcze większy błąd na 10 minut przed końcem gdy nie zamroził krążka, a dopadł do niego Josef Vitek i nie dał mu szans.

Potem co prawda parę razy zrehabilitował się, ale jego koledzy w ofensywie byli nieskuteczni, a szczególnie można było żałować okazji Martina Przygodzkiego. Przyjezdnych dobił natomiast Szymon Marzec posyłając "gumę" do pustej bramki w ostatnich sekundach spotkania.

Już w niedzielę podopieczni Jacka Szopińskiego podejmą Energę Toruń. Początek starcia o godz. 17.

Automatyka Gdańsk - Orlik Opole 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Bramki:
0:1 Trandin - 5., 1:1 Stasiewicz - 25., 2:1 Vitek - 49., 3:1 Marzec - 60.
Automatyka: Cowley - Cunik, Maly, Steber, Polodna, Danieluk - Lehmann, Tieslukiewicz, Vitek, Rożkow, Smal - Pastryk, Ałeksiuk, Rompkowski, Stasiewicz, Samusienka - Leśniak, Dolny, Strużyk, Pesta, Marzec.
Orlik: Vilardo - Wojdyła, Kostek, Przygodzki, Jełakow, Trandin - Sznotala, Gawlik, Wołkow, Szydło, Gołowin - Obrał, Skrodziuk, Gorzycki, Rzekanowski, Svitac.
Kary: Automatyka 6 min - Orlik 8 min.

Pozostałe wyniki:
Energa Toruń - Unia Oświęcim 3:1, GKS Tychy - Cracovia Kraków 4:0, Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 1:4, Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie 1:4