Orlik Opole sprawił sensację. Ograł w Krakowie Cracovię 3:2!

Martin Przygodzki był bohaterem niedzielnego meczu.
Martin Przygodzki był bohaterem niedzielnego meczu. Sławomir Jakubowski
Orlik Opole dwa razy przegrywał w Krakowie, ale w trzeciej tercji nasi hokeiści zagrali kapitalnie i zwyciężyli!

Po piątkowej porażce u siebie z Podhalem Nowy Targ w niedzielę opolanie zaskoczyli i to pozytywnie. Wszak Cracovia jest wyżej notowana nie tylko od nich, ale i od Szarotek z którym dwa dni wcześniej przegrali.

Tym razem jednak nasi hokeiści byli skoncentrowani do końca i nie poddali się mimo tego, że na przerwę po drugiej tercji zjeżdżali przegrywając.

Po zmianie stron jednak drugiego gola dołożył Martin Przygodziki, a potem jeszcze popisał się kluczową asystą przy trafieniu Bartłomieja Bychawskiego i nasz zespół dość sensacyjnie zwyciężył.

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

Cracovia Kraków - Orlik Opole 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Bramki: 1:0 Zygmunt - 17., 1:1 Przygodzki - 21., 2:1 Bepierszcz - 34., 2:2 Przygodzki - 44., 2:3 Bychawski - 56.
Cracovia: Kowalówka - Kruczek, Musioł, Drzewiecki, Svec, Zygmunt - Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango - Dąbkowski, Szurowski, Kamiński, Domogała, Brynkus - Gajor, Kamienieu, Sordon, Dziurdzia, Sztwiertnia. Trener Rudolf Rohacek
Orlik: Tolonen - Wojdyła, Kostek, Przygodzki, Szydło, Trandin - Bychawski, Kostek, Walkou, Jełakow, Gołowin - Stiepanow, Sznotala, Gorzycki, Svitac, Rzekanowski - Obrał Skrodziuk. Trener Jacek Szopiński.
Minuty karne: 12 - 14.