Osiem medali naszych badmintonistów

Szymon Popczyk
Przemysław Wacha
Przemysław Wacha Szymon Popczyk
W Słupsku zakończyły się Mistrzostwa Polski seniorów. Nasi zawodnicy wywalczyli siedem medali, ale tylko Przemysław Wacha złoto. Monikę Bieńkowską szans na dwa najważniejsze tytuły pozbawiła kontuzja.

Nie zawiódł lider opolskiej ekipy Przemysław Wacha z Technika Głubczyce. Najlepszy polski singlista, sklasyfikowany na 28 miejscu w rankingu światowy, po mistrzowski tytuł sięgnął po raz ósmy z rzędu. W półfinale pokona Adriana Dziółko (Hubal Białystok) 21:16, 21:15, a w finale bez gry kontuzjowanego Rafała Hawla (Piast Słupsk). Z kolei wśród pań dwie nasze zawodniczki stanęły na podium. Brązowa medalistka sprzed roku Aleksandra Walaszek (Technik) powtórzyła ubiegłoroczny wynik, po półfinałowej porażce 18:21, 15:21 z Anną Narel (Badminton Choroszcz). Natalia Pocztowiak także w półfinale uległa natomiast do 16 i 18 Kamili Augustyn (Piast Słupsk) i wspólnie z Walaszek stanęła na najniższym stopniu podium.

Pocztowiak wspólnie z Agnieszką Wojtkowską miały walczyć o medal w deblu, ale trafiły na bardzo mocny debel Małgorzata Kurdelska (Litpol) - Nadia Zięba (Hubal) i przegrały z nim po zaciętej walce 20:22, 18:21. Po srebro sięgnęły natomiast kędzierzynianki z UKS-u 15 Monika Bieńkowska i Angelika Węgrzyn. W półfinale pokonały 21:5, 21:14 Barbarę Kulanty i Katarzynę Wójcik (AZS Kraków), ale kontuzja Bieńkowskiej wykluczyła jej udział w finale z Kurdelską i Ziębą. Zawodniczka UKS-u15 może mówić o ogromnym pechu, gdyż z tej samej przyczyny musiała oddać walkowerem półfinał miksta, w którym wystąpiła z Hubertem Pączkiem (AZS Kraków) i zadowolić się tylko brązem.

W deblowej rywalizacji mężczyzn do strefy medalowej przedarli się tylko Wojciech Szkudlarczyk (Technik), grający z Moreniem oraz brązowi medaliści z Głubczyc z 2010 roku Krzysztof Maślanka (UKS 15) i Wojciech Poszelężny (Badminton Choroszcz). W półfinale trafili jednak na siebie, ale mecz się nie odbył gdyż Poszelężny nabawił się urazu i nie mógł kontynuować gry. W finale Szkudlarczyk z Moreniem ulegli faworytom parze: Adam Cwalina i Michał Łogosz (Litpol). Szkudlarczyk po brąz sięgnął jeszcze w mikście z Agnieszką Wojtkowską. W meczu o finał nie sprostali po trzech setach parze: Hawel - Augustyn (Piast).