forntuna
    Oskar Ogłaza wygrywa nie tylko w Polsce

Roman Stęporowski

Nowa Trybuna Opolska

Ośmiolatek Rodła Opole wygrał międzynarodowy turniej o puchar mistrzyni świata Aleksandry Kosteniuk.
    Oskar Ogłaza z arcymistrzynią Aleksandrą Kosteniuk.

Po wielu sukcesach przy krajowych planszach - gdzie regularnie zdobywa mistrzostwo kraju przedszkolaków i jest mistrzem Polski 8-latków - Oskar Ogłaza wygrał właśnie w rosyjskim Svetlogorsku.

Rozegrano tam międzynarodowy turniej dla najmłodszych o puchar mistrzyni świata Aleksandry Kosteniuk - arcymistrzyni szachowej.

Co ważne do zawodów nie można się samemu zgłosić, ale trzeba dostać zaproszenie.

Listę startujących na podstawie indywidualnych osiągnięć ustala Kosteniuk. Rosjanka była niezwykle utalentowanym dzieckiem i w wieku 14 lat została najmłodszą arcymistrzynią świata.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: 6, 8 i 10 lat, a Oskar był najlepszy wśród ośmiolatków.