Oskar Ogłaza z brązowym krążkiem ME

Redakcja
Oskar Ogłaza
Oskar Ogłaza Paweł Stauffer
To jego kolejny sukces. Tym razem reprezentant sekcji szachowej Rodło Opole, działającej w Młodzieżowym Domu Kultury, wywalczył medal Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych w Tallinie.

W rywalizacji chłopców do lat 10, w konkurencji szachów szybkich (tempo gry 15 min dla zawodnika plus 10 min na dokończenie partii) Oskar Ogłaza w 9 rundach zgromadził 6,5 pkt i uplasował się na 3. miejscu.

Jego kolega klubowy, Jan Pułtorak, startujący w grupie chłopców do lat 12, zajął 10. miejsce. Nasz zawodnik długo utrzymywał się na pozycji medalowej, ale nieudana końcowa faza turnieju (0,5 pkt w 3 ostatnich rundach) spowodowała, że stracił szanse na podium.

W mistrzostwach w szachach błyskawicznych (tempo gry 3 min) Ogłaza zdobył 7 pkt i zajął 4. miejsce, choć do ostatniej rundy był liderem.