Ósma wygrana Gwardii. MKS Kalisz pokonany 39-31

Nenad Zeljic zdobył siedem bramek.
Nenad Zeljic zdobył siedem bramek. Oliwer Kubus
Opolanie wykorzystali każdy błąd niżej notowanego rywala i choć stracili aż 31 bramek, to ich wygrana nie podlegała dyskusji.

Spotkanie zaczęło się od trafienia Kamila Adamskiego z MKS-u, a remis utrzymywał się tylko 5. minut. Do stanu 2-2 doprowadził były gracz Gwardii Paweł Adamczak, ale potem rzucali tylko gwardziści obejmując po 10. minutach prowadzenie 6-3.

Opolanie nie mieli większych kłopotów w ataku, a grę "napędzał" Nenad Zeljic, który co chwila popisywał się dynamicznymi akcjami, odważnymi wejściami między obrońców i dokładnymi rzutami. Jeżeli takie rozwiązanie nie było możliwe piłka wędrowała do Remigiusza Lasonia, a ten rzucał mocno z dystansu.

Przewaga gości nie rosła, bo trzy interwencje zanotował Tymon Trojański, a nasi jakby słabiej bronili i przez to rywal też dość regularnie punktował, odbierając gwardzistom okazję do kontr. Po rzucie Zeljica nasi zdobyli trzecią bramkę z rzędu i prowadzili 16-11, a do stanu 18-13 doprowadził Paweł Swat.
Druga część zaczęła się przy czterobramkowej zaliczce opolan, ale dwa trafienia z rzędu Filipa Surosza, sprawiły że było tylko 19-21. Ale na więcej MKS-u stać nie było. Jego gracze popełniali błędy, goście lepiej spisywali się w defensywie i z łatwością odskoczyli na 24-19, a następnie 33-23. Gwardia prowadziła spokojnie, a trener Rafał Kuptel dał szansę zmiennikom.

W efekcie zadebiutował Łukasz Całujek i podobnie jak Łukasz Oszenda zdobył swoją pierwszą bramkę dla Gwardii.

MKS Kalisz - Gwardia Opole 31-39 (16-20)
MKS: Trojański, Jarosz - Krzywda 2, Celek, Wawrzyniak 5, Adamczak 3, Salamon, Sieg 3, Kobusiński, Krupa 1, Strzebnicki, Nowakowski, Gomółka 2, Surosz 6, Frankowski 2, Adamski 7.
Gwardia: Malcher, Buchcic - Zeljic 7, Simic 3, Knop 4, Prokop 3, Trojanowski 4, Lasoń 4, Swat 1, Jankowski 3, Mokrzki 2, Scepanovic 1, Płócienniczak 1, Całujek 1, Oszenda 1, Rumniak 4.