Osobisty trener Curie. Pomysł opolanina Mariusza Szymy i zespołu

Edyta Hanszke
Osobisty trener Curie. Pomysł opolanina Mariusza Szymy i zespołuMariusz Szyma i Marek Buszman ze stroną internetową projektu Curie. Wcześniej prezentowali go jako jedyny startup z Opolszczyzny na „Google Launchpad Week”.
Osobisty trener Curie. Pomysł opolanina Mariusza Szymy i zespołuMariusz Szyma i Marek Buszman ze stroną internetową projektu Curie. Wcześniej prezentowali go jako jedyny startup z Opolszczyzny na „Google Launchpad Week”. Edyta Hanszke
Mariusz Szyma razem z kilkoma innymi młodymi Opolanami wymyślił matę na fotel, która ma pomóc w dbaniu o kręgosłup.

- Sam z powodu zbyt długiego spędzania czasu w pozycji siedzącej zacząłem odczuwać bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym. Trafiłem  na rehabilitację i tak zrodził się projekt „Curie” - wyjaśnia Mariusz Szyma z Wawelna.

Curie to osobisty trener (specjalna mata + aplikacja mobilna), który ma nas kontrolować podczas siedzenia , kiedy wstać i zrobić przerwę, a kiedy wykonać proste ćwiczenia, abyśmy mogli prowadzić zdrowy tryb życia w pracy. Długotrwałe siedzenie przyczynia się bowiem do powstawania wielu schorzeń.

Pomysłodawcą Curie jest  Mariusz Szyma, a współpracują z nim programiści Mateusz Wilczyński i Marek Buszman oraz Łukasz Baran - fizjoterapeuta. Wszyscy pochodzą z Opolszczyzny, pracują i studiują, a „po godzinach” rozwijają swój projekt.

- Pracujemy nad nim od roku. Jesteśmy na etapie uruchamiania strony internetowej programu w języku angielskim. Można ją znaleźć pod adresem: www.curie.me - opowiada Mariusz Szyma. - Będzie można z niej korzystać po zalogowaniu się, nawet bez konieczności posiadania maty, która kosztuje kilkaset złotych. W programie będzie można ustawić, o której godzinie rozpoczynamy pracę przy stole czy biurku i będzie on nas informował, kiedy należy zrobić krótką przerwę i wykonać krótkie ćwiczenia. W zestawie mamy ich na razie ponad pięćdziesiąt, skonsultowanych z  fizjoterapeutą, a dzięki doprecyzowaniu w formularzu schorzeń danej osoby będą one dopasowane do indywidualnych potrzeb.   

Docelowo program ma być zdalnie powiązany z matą umieszczoną na fotelu osoby pracującej, która będzie „zbierała” dane o pozycji człowieka siedzącego, analizowała je i podpowiadała rozwiązania. Swoją ofertę młodzi opolanie chcą kierować bezpośrednio do firm, nie tylko w Polsce. - Na same operacje kręgosłupa w USA wydaje się 23 mld dolarów rocznie - mówi.

To nie pierwszy pomysł biznesowy testowany przez Mariusza Szymę. - Jedne udało się zrealizować, inne nie wypaliły, ale dzięki temu sporo się nauczyłem - wyjaśnia. Wczoraj młodzi opolanie prezentowali go podczas spotkania z cyklu „Kreatywne Opole” w Kofeinie 2.0, organizowanego przez Park Naukowo-Technologiczny w Opolu i kawiarnię. - Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przetestować swoje projekty podczas takiego spotkania - zachęca Patryk Suliga z PNT.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska